Vláda se bude zabývat prostitucí

30.07.2013 14:42

Vláda se bude ve středu zabývat návrhem zákona, který předložil poslanec Viktor Paggio (LIDEM) a který se týká tolerance prostituce. Poslanec v něm zejména chce obcím umožnit, aby měly právo vymezit veřejná prostranství sloužící k nabízení prostituce. Paggio tak chce prostituci legalizovat.

Vláda se bude zabývat prostitucí
Foto: internet
Popisek: Prostitutka na posteli

Podle Paggia je hlavním cílem jeho návrhu otevřeně prohlásit prostituci za legální, a to včetně souvisejících doprovodných činností. Zatím není zřejmé, jaké stanovisko vláda k návrhu zaujme, ale bez ohledu na její postoj předlohu stejně posoudí poslanci. Obdobný návrh na regulaci prostituce předložilo poslancům i Hlavní město Praha. I tento návrh by měla sněmovna projednávat.

Obce vyhradí místa pro prostituci

Obce by podle Paggiova návrhu směly vymezit veřejná prostranství určená k nabízení prostituce. Poslanec argumentuje rozhodnutím Ústavního soudu z roku 2007, podle něhož tak obce mohou postupovat. Podle nálezu mohou obce prostituci na veřejných prostranstvích zcela zakázat, s čímž počítá i pražský návrh, nebo nějakým způsobem takováto místa určit.

Paggio chce naopak v souladu s pražským návrhem umožnit obcím, aby zakázaly vystavování osob za účelem reklamy na sexuální služby viditelné z veřejně přístupných míst. "Cílem je možnost prohibice výloh, výkladních skříní, oken a podobných soukromých prostor, v nichž jsou osobně propagovány sexuální služby," uvedl. Chce rovněž zavést pod pokutou až 20.000 korun "poskytování nebo užívání úplatné sexuální služby bez použití prezervativu" s cílem omezení rizika přenosu pohlavních chorob.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: dkr, čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

,,Ponížit vás. Už to není vaše.” Prague Pride: Nový První máj, padlo. Pocítíte

4:44 ,,Ponížit vás. Už to není vaše.” Prague Pride: Nový První máj, padlo. Pocítíte

„Lidem se jasně říká: Váš životní styl sem už nepatří. Vaše kultura sem už nepatří. Nastaly nové čas…