Vláda se usnesla: Povinné respirátory či zdvojené roušky budou až od čtvrtka

22.02.2021 23:19 | Zprávy
autor: nab

Ministr zdravotnictví Jan Blatný po jednání vlády oznámil, že kabinet rozhodl o povinnosti nosit respirátory či dvě na sobě nasazené chirurgické roušky od čtvrtka. Povinné budou v obchodech, provozovnách služeb, v prostředcích i na zastávkách veřejné dopravy nebo v ambulancích. Zatím vláda počítá s částečným návratem dětí do škol počínaje 1. březnem. Shodla se také na prodloužení programu Antivirus do konce dubna.

Vláda se usnesla: Povinné respirátory či zdvojené roušky budou až od čtvrtka
Foto: Repro ČT
Popisek: Jan Blatný

Původně Blatný avizoval, že povinnost bude platit už od dnešní půlnoci. Výjimky budou platit podobně jako u nošení roušek, například pro malé děti, školky, soudce nebo sportovce.

Respirátor nebo dvě zdravotnické obličejové masky budou lidé muset nosit v obchodech, provozovnách služeb, na zastávkách či v prostředcích hromadné dopravy nebo na letištích. Povinné budou také ve zdravotnických zařízeních, kde se poskytuje ambulantní péče, nebo v pobytových zařízeních sociálních služeb. Nosit se budou muset také v autech, pokud v nich nepojedou členové jedné domácnosti.

Doma vyrobenou látkovou roušku lze podle Blatného nosit v ostatních budovách a venku ještě do konce února. Pak pouze chirurgickou či respirátor. Výjimku z nošení kvalitnější ochrany dýchacích cest mají podle ministra děti do 15 let, jelikož velikosti na jejich obličeje nejsou k dispozici.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

20:15 „Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

Knihovna Václava Havla čelí v poslední době obrovské krizi, která může vyvrcholit až zavřením instit…