Vládě se toho moc nepovedlo, zhodnotil exministr Kuba

29. 7. 2014 22:32

Od začátku vládnutí kabinetu Bohuslava Sobotky (ČSSD) uběhlo půl roku. V pořadu Události, komentáře to komentoval ministr průmyslu Jan Mládek (ČSSD) a bývalý ministr průmyslu Martin Kuba (ODS). Podle jednoho se toho vládě zatím moc nepovedlo, druhý poukázal na přijatá opatření na podporu hospodářského růstu a zaměstnanosti.

Vládě se toho moc nepovedlo, zhodnotil exministr Kuba
Foto: Hans Štembera
Popisek: Martin Kuba na 24. kongresu ODS

Mládek by sám sobě i vládě udělil chvalitebnou známku. Martin Kuba tvrdí, že vládnutí současného kabinetu nepřináší nic nového. „Na dvojku bych to neviděl, spíš bych dal tři, čtyři,“ hodnotil v Událostech, komentářích.

Ministr průmysl nevidí zásadní chyby, kterých by se vláda dopustila. Mládek ale není spokojený s průběhem církevních restitucí. Velkým úkolem je prý sestavení rozpočtu na příští rok.

Kuba: Současné vládě se příliš věcí nepovedlo

„Nevidím to, co strany slibovaly. Vždy říkají, že jsouu tady proto, aby opravili to, co zkazila vláda ODS a Martina Kuby. Jsou určité ukazatele, které vypadají lépe. Ale ekonomika není výsledkem současných rozhodnutí, je navázána na některé cykly,“ prohlásil Kuba. Současné vládě se prý příliš věcí nepovedlo.

Mládek: Je mi pana exministra líto

Na to ministr Mládek namítl: „Je mi skoro pana exministra a expředsedy líto. Oni do značné míry zdiskreditovali sami sebe i systém tradičních politických stran. To je neuvěřitelný výkon. Tato vláda začala dělat kroky, aby byl hospodářský růst, aby byla zaměstnanost.“

Kuba si ale přesto rýpl: „Vy jste vstupovali do vlády s kritikou, jak se hádáme. Kdyby naše vláda předváděla scénky jako vy s výběrem eurokomisaře, tak byste křičeli, že diskreditujeme českou zahraniční politiku.“

Zákon o státní službě nezabetonuje státní správu, tvrdí Mládek

Bývalý ministr průmyslu Kuba se pak obává chystaného zákona o státní službě. Prý může zabetonovat situaci ve státní správě v současném stavu.

„Organizace jako ŘSD nebudou podléhat služebnímu zákonu, budou fungovat jako dneska. Tam jde především o ministerstva a některé úřady,“ uklidnil ho Mládek, který promluvil i v reakci na dalšího odvolaného šéfa Ředitelství silnic a dálnic.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vfe

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO V USA pustili na děti transvestitu. V rámci vzdělávání

14:21 VIDEO V USA pustili na děti transvestitu. V rámci vzdělávání

O Americe se mluví jako o zemi netušených možností a toto video potvrzuje, že přízvisko sedí. V měst…