Vladimír Putin se vyjádřil k "povstání extremistů" na Ukrajině. Rusko se z něj prý poučí

20. 11. 2014 17:23

Rusko musí za každou cenu bojovat s extremismem a zabránit revoluci podobné převratům v některých okolních postsovětských zemích. Na zasedání Bezpečnostní rady to dnes v Moskvě prohlásil ruský prezident Vladimir Putin. „Musíme zajistit, aby se nic podobného v Rusku nikdy nestalo," řekl šéf Kremlu.

Vladimír Putin se vyjádřil k "povstání extremistů" na Ukrajině. Rusko se z něj prý poučí
Foto: www.kremlin.ru
Popisek: Prezident Ruské federace Vladimir Putin
reklama

Extremismus, mezi jehož projevy Putin řadí i letošní lidové povstání na Ukrajině, se dnes podle ruského prezidenta využívá jako nástroj geopolitiky a přerozdělování sfér vlivu. „Vidíme, k jak tragickým následkům to vede, jakými otřesy museli projít lidé v zemích, které byly vystaveny skrytému či přímému zahraničnímu vměšování," upozornil Putin.

Pro Rusko je takový vývoj lekcí a varováním, protože pro mnohonárodní zemi může mít šíření extremismu těžké, nezvratné následky, prohlásil prezident. Ruská společnost musí neustále odhalovat příčiny, které by mohly vést k národnostním, sociálním či náboženským konfliktům. Nástroje pro boj s extremismem jsou podle Putina tři: kultivace národnostních vztahů, práce s mládeží a zdokonalení přistěhovalecké politiky.

Extremismus není to samé, co odlišný názor

Boj s extremismem se ale podle ruského prezidenta nesmí stát bojem s osobami jiného smýšlení. „Zápas s extremismem nemá nic společného s bojem proti rozmanitosti názorů. Máme svobodnou, demokratickou zemi a její občané mají právo na vyslovení vlastního názoru, mají právo být v opozici," uvedl Putin.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: dkr, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Koněv pryč: Ubohost? Foldyna „chytl rapla“. Ozvala se i známá europoslankyně

13:26 Koněv pryč: Ubohost? Foldyna „chytl rapla“. Ozvala se i známá europoslankyně

Socha maršála Koněva je pryč a poslanec Jaroslav Foldyna se zlobí. Přesun pomníku z veřejného prostr…