Vlakový boss Jančura prásknul na Haška: Dostane 40 milionů

07.06.2012 7:31

Majitel společnosti Student Agency Radim Jančura tvrdí, že hejtman Jihomoravského kraje a první místopředseda ČSSD Michal Hašek má dostat 40 milionů korun od výrobce vlaků, které mají na jižní Moravě nasadit České dráhy. Informuje o tom deník Právo.

Vlakový boss Jančura prásknul na Haška: Dostane 40 milionů
Foto: STUDENT AGENCY
Popisek: Radim Jančura

Jančura obvinil Haška také z toho, že kraj ročně připravuje o 150 milionů korun kvůli smlouvě s ČD uzavřené na deset let. Za celou dobu trvání zakázky na provozování železniční dopravy prý kraj přijde o 1,5 miliardy korun. 

Hašek dal přednost ČD. Má za to dostat provizi od výrobce vlaků

„V roce 2009 jsme na požadavek kraje přinesli nabídku na provozování elektrických vlaků na jižní Moravě. Přesto, že tato nabídka byla o 150 milionů za rok na dotacích levnější než nabídka ČD, se hejtman Hašek rozhodl a podepsal desetiletou smlouvu s ČD,“ tvrdí Jančura podle deníku Právo.

V souvislosti s touto smlouvou se pak podle Jančury mluví o provizi pro Haška. „Mezi politickými stranami se hovoří o tom, že ať už ČSSD nebo pan Hašek mají dostat provizi od výrobce vlaků, které mají ČD na elektrické tratě dostat. Mluví se o 40 milionech,“ prohlásil vlastník Student Agency.

Hašek ale takové nařčení odmítl, například v profilu na ParlamentníchListech.cz.

„Jsme velmi překvapeni a znepokojeni zavádějícími informacemi pana Romana Jančury, které se objevily v médiích. Důrazně se proti nim ohrazujeme. Domníváme se, že pokud by pan Jančura měl jakékoliv relevantní důkazy o svých tvrzeních, již dávno by se obrátil na orgány činné v trestním řízení či na ÚOHS. V této souvislosti je nutné poukázat na skutečnost, že do dnešního dne žádná z firem pana Jančury nepředložila Jihomoravskému kraji nabídku na komplexní zabezpečení dopravy na regionálních tratích,“ napsal Hašek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vfe

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zeman vede džihád proti ČT? Petr Žantovský je ohromen nad argumentací zaměstnance ČT. I nad slovy dalšího novináře, že žijeme ve válce

5:15 Zeman vede džihád proti ČT? Petr Žantovský je ohromen nad argumentací zaměstnance ČT. I nad slovy dalšího novináře, že žijeme ve válce

TÝDEN V MÉDIÍCH Obrovskou porci demagogie vytasil komentátor Vladimír Mertlík při obhajobě akcí Mili…