Vlček nic neudělal, to média, mlžil Škromach

23.04.2010 18:36

Míla Vlček nešikovně komunikoval s médii, a tak ho nepodstatná kauza stála místo, zastával se svého stranického kolegy místopředseda ČSSD Zdeněk Škromach.

Vlček nic neudělal, to média, mlžil Škromach

Radek John, Ivan "Íčko" Langer nebo Ivana Řápková mají podle místopředsedy ČSSD Zdeňka Škromacha daleko větší problémy, které oni sami i jejich strany vytrvale přecházejí. Miloslav Vlček oproti nim reagoval rychle a elegantně s důrazem na svou loajalitu ke straně.

Nejen jeho rychlost, ale celá Vlčkova rezignace jaksi pozbývá smyslu. Škromach se totiž domnívá, že se jeho kolega ničeho nedopustil. Na začátku pravidelné relace Dvacet minut Radiožurnálu v pátek podotkl, že za všechno může jen Vlčkova mediální neobratnost.

Rezignoval, ačkoliv nic neudělal

„V první řadě za pád Míly Vlčka může jeho špatný obraz v médiích. Samotná kauza je obsahově velmi slabá," řekl.

Moderátor Martin Veselovský vzápětí na Škromacha udeřil a chtěl se ujistit, zda je opravdu tak jednoduché "odstřelit" třetího nejvyššího ústavního činitele v republice, když si o něm média jen tak něco vymyslí.

Škromach nejprve mluvil, jako by Vlček vlastně neměl nikoho zajímat, pak už jen mlžil. "Nemohu o tom nic říct. Tato věc je pro mě uzavřená."

Ptejte se těch, kdo si kauzu vymyslel

Na další moderátorovo pobízení místopředseda nejsilnější levicové strany v Česku reagoval podrážděně. "To se neptejte mě, jestli se nějak provinil. To se zeptejte v redakcích těch, kdo tyhle předvolební kauzy vymýšlejí. Těch, které zajímají takové věci jen v případě ČSSD."

Škromach neustále odváděl řeč na Ivana Langera a Mirka Topolánka, když se mu ovšem poněkolikáté nepovedlo změnit téma, povzdechl si: "Toto je opravdu scestná debata. Tohle téma by se hodilo do Blesku nebo do Aha, ale že se probírá na Radiožurnálu..." Kopíroval tak řeč předsedy ČSSD Jiřího Paroubka o den dříve, když rezignaci Vlčka oznamoval.

Více čtěte:
Paroubek: Je to štvanice. Ať skončí i Langer, Nečas, Kalousek a John

Teprve po uplynutí poslední minuty z času vyhrazeného k diskuzi se Škromach slyšitelně rozveselil. "Užívejte si sluníčkové odpoledne," popřál posluchačům. "A nezapomeňte na socdem!"

Více. Vlček rezignoval i na mandát poslance, kandidovat nebude

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: par

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Stotisícová demonstrace jako za Kalouska? Může přijít! Šéfodborář předem varuje Fialu. Zde je důvod

20:23 Stotisícová demonstrace jako za Kalouska? Může přijít! Šéfodborář předem varuje Fialu. Zde je důvod

Ostuda České republiky v pozdní digitalizaci, ostuda kvůli chybějícímu obchvatu hlavního města, emis…