Vlk se nažral, ale... Sranda z „ekologie“: Česko se baví

06.08.2019 7:20

Na zprávu řetězce restaurací s rychlým občerstvením McDonald's, jenž přiznal, že jeho nová moderní papírová brčka nelze recyklovat, reagují na sociální síti mnozí. Mimo jiné i hradní mluvčí Jiří Ovčáček nebo šéfredaktor MF Dnes Jaroslav Plesl. „Módní ideologie a její důsledky v práci,“ napsal.

Vlk se nažral, ale... Sranda z „ekologie“: Česko se baví
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jaroslav Plesl
reklama

McDonald's chtěl přejít na ekologičtější papírová brčka. Jak se však ukazuje, na rozdíl od plastových je nelze recyklovat a putují do směsného odpadu a pak se spalují. Důvodem je podle řetězce tloušťka využívaného papíru – ten byl zesílen poté, co si zákazníci stěžovali na rozpouštění starých brček. Píše o tom server iDnes.cz.

Anketa

Měl by Babiš přidat ministerstvům ČSSD 20 miliard, jak sociální demokraté požadují?

3%
97%
hlasovalo: 10495 lidí

Původní text ZDE.

Krok řetězce, jenž denně využije zhruba 1,8 milionu brček, je podle všeho součástí snahy společnosti omezit jednorázové plastové výrobky. 

„Po zavedení těchto brček v zahraničí jsme se rozhodli, že je otestujeme ve 20 vybraných restauracích v Česku. Je pravdou, že i když je použitý materiál plně recyklovatelný, tak brčka nemohou být v současné době dále zpracovávána. Momentálně na to není zdejší recyklační infrastruktura připravena,“ nechala se slyšet PR ředitelka McDonald's ČR Zuzana Svobodová. A dodala, že brčka rozhodně nekončí na skládce, ale putují do energetických spaloven.
 
„Geniální. Módní ideologie a její důsledky v práci,“ poznamenal šéfredaktor MF Dnes Jaroslav Plesl. 

"Skvěle debilní," dodal Michael Skřivan.

"Vlk se nažral a brčko zůstalo celé," míní bezpečnostní poradce Jiří Vítek. 

 

„Mám rád ekologii, ale papírová brčka jsem nepochopil. Jsou méně šetrná k přírodě, zato však méně použitelná...“ podotkl lékař Roman Šmucler. 

„Naše papírová brčka nelze recyklovat, přiznal McDonald's . U plalstových to šlo,“ poznamenal internetový publicista Daniel Dočekal. “Ten mazlavý hnus, co se nedal vzít do úst, je ekologicky horší než plast, co byl. Nepřekvapí. Co McDonald's ještě budete kopírovat ty eco výmysly nebo je čas na velkou omluvu,“ dodal.

„A tak to bude s drtivou většinou 'opatření' vnucovaných klimatisty. Plenění přírody dostane brutální rozměr. Brčky to začíná, zničenými pralesy kvůli 'ekologii' končí,“ řekl hradní mluvčí Jiří Ovčáček.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Útok na Německo. Navalnyj způsobil v Česku rozkol s velkým sousedem

19:59 Útok na Německo. Navalnyj způsobil v Česku rozkol s velkým sousedem

ANKETA Další protiruské sankce? O této možnosti se začalo hovořit poté, co byl v Moskvě zatčen ruský…