Vojáci, nazdar! pozdravil naše muže česky prezident Číny. Ti se dali na pochod

29.03.2016 10:16

Prezident Miloš Zeman přivítal dnes svého čínského protějška Si Ťin-pchinga na Pražském hradě. Hlava státu dorazila na hradní nádvoří úderem desáté hodiny.

Vojáci, nazdar! pozdravil naše muže česky prezident Číny. Ti se dali na pochod
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vítání čínského prezidenta Si Ťin-pchinga čínskými krajany před letištěm

Si Ťin-pching byl v Česku přivítán jednotkami ozbrojených sil a Policie ČR za zvuku hymen obou států. Oba první muži se účastnili ceremoniálu s vojenskými poctami. Ceremoniálu se účastnily jednotky Hudby Hradní stráže a Policie ČR, dvě jednotky Hradní stráže s vlajkou prezidenta a bojovým praporem Hradní stráže, dvě jednotky Čestné stráže Armády ČR Posádkového velitelství Praha, dvě jednotky AČR 42. mechanizovaného praporu a 4. brigády rychlého nasazení z Tábora. Ozbrojené bezpečnostní sbory reprezentovaly dvě jednotky Policie ČR, konkrétně Pohotovostní motorizovaná jednotka Praha Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy a jednotka Útvaru pro ochranu ústavních činitelů Ochranné služby. 

„Vojáci, nazdar!“ pozdravil přítomné vojáky česky prezident Číny. Odpovědí mu bylo halasné „Zdar“. Vojáci se následně dali na pochod.

Za zvuku Hudby Hradní stráže poté přešli po červeném koberci do budovy Pražského hradu, kde dojde v kanceláři prezidenta k podpisům dokumentů mezi zástupci obou zemí.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Z toho se nevykecáte. Krysy vylézaly z kanálů a zabíjely s podporou USA. Tereza Spencerová doplňuje zprávy ze Sýrie a přirovnává Junckera k Brežněvovi... Protože zase navrhoval

8:09 Z toho se nevykecáte. Krysy vylézaly z kanálů a zabíjely s podporou USA. Tereza Spencerová doplňuje zprávy ze Sýrie a přirovnává Junckera k Brežněvovi... Protože zase navrhoval

OKNO DO SVĚTA TEREZY SPENCEROVÉ Turci, naši spojenci z NATO, obsazují severozápadní cíp Sýrie a nejs…