Vojtěch Filip ztratil obrovské množství popularity. Je na tom nejhůř za poslední roky. Nejoblíbenější zůstává premiér Babiš

02.11.2018 13:59

Andrej Babiš je i v říjnu nejlépe hodnoceným českým politikem. Zdá se, že určité oslabování jeho popularity, patrné v první polovině roku, se zastavilo. Přesto jeho osobnost stále rozděluje českou veřejnost na vyrovnané tábory sympatizantů a odpůrců. Druhé pořadí obsadil pirátský předseda Ivan Bartoš. Na třetím místě v pořadí je Tomio Okamura. Z řadových členů vlády jsou nejlépe hodnoceni Dan Ťok a Richard Brabec. U většiny nových členů vlády zjistila agentura STEM vysoký podíl lidí, kteří současné ministry a ministryně zatím neznají.

Vojtěch Filip ztratil obrovské množství popularity. Je na tom nejhůř za poslední roky. Nejoblíbenější zůstává premiér Babiš
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vojtěch Filip hlasuje
reklama

„Nejvyšší podíl nepříznivých názorů zjišťujeme u předsedy KSČM Vojtěcha Filipa (v součtu „spíše“ + „zcela nepříznivý“ 66 procent). Jeho hodnocení se navíc od června zhoršilo, podíl pozitivních názorů klesl o deset procentních bodů. Je možné, že svou roli v této změně může hrát spolupráce s hnutím ANO a ČSSD na půdě Poslanecké sněmovny,“ dodává agentura.

Některé ministry a ministryně Babišovy vlády nezná podle závěrečné zprávy více než polovina veřejnosti. Nejméně známý je ministr spravedlnosti Jan Kněžínek (68 procent lidí jej nezná) a ministryně průmyslu Marta Nováková (67 procent). Pro další ministry a ministryně platí, že je pozitivně vnímá jen o něco více než desetina dotázaných.

Citovaný výzkum byl proveden na reprezentativním souboru obyvatel České republiky starších 18 let ve dnech 9. až 24. října 2018. Respondenti byli vybráni metodou kvótního výběru. Na otázky odpověděl soubor 1011 respondentů. Na výzkumu pracovalo 224 tazatelů.

V říjnu nejvíc ztratil Vojtěch Filip a Jiří Pospíšil

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tomáš A. Nový
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Prodali české zlato v nejhorší možnou dobu! Ekonom Kovanda odhaluje hrůzu z konce 90. let

22:11 Prodali české zlato v nejhorší možnou dobu! Ekonom Kovanda odhaluje hrůzu z konce 90. let

Cena žlutého zlata na světových trzích stále nepřetržitě roste. Ekonom Lukáš Kovanda se hrozí nad tí…