Vojtěch znovu přizval Smejkalův MeSES

23.06.2021 11:24

Někdejší ministr zdravotnictví za ANO Petr Arenberger dal v jednu chvíli najevo, že stát už nestojí o spolupráci z mezioborové skupiny na řešení otázek covidové pandemie MeSES, zvedl telefon a spolupráci s týmem během pár minut utnul. Ale sám ve funkci nevydržel ani dva měsíce a Adam Vojtěch, staronový šéf resortu zdravotnictví, s tímto týmem v tichosti spolupráci obnovil.

Vojtěch znovu přizval Smejkalův MeSES
Foto: Screen CNN Prima News
Popisek: Ministr zdravotnictví za ANO Adam Vojtěch na CNN Prima News

Překvapený epidemiolog Petr Smejkal, předseda poradní skupiny MeSES, v půli května tohoto roku oznámil, že tehdejší ministr zdravotnictví za ANO Petr Arenberger tuto skupinu odřízl od ministerstva s odůvodněním, že už ji nepotřebuje. Sám Arenberger byl ale za pár dní nucen odejít.

Staronový ministr zdravotnictví Adam Vojtěch spolupráci se skupinou MeSES v tichosti obnovil. Informuje o tom server Echo24.cz.

„Spolupráce Ministerstva zdravotnictví a MeSES probíhá formou volných neformálních konzultací,“ uvedl pro deník Echo24 mluvčí ministerstva Kryštof Berka.

Poradci ze skupiny MeSES dlouhodobě prosazují opatrný přístup k řešené pandemie. Navrhovali např. testování lidí na covid po návratu z dovolených v případě, že nemají ukončené očkování.  

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zvrat v kampani? Kalousek zvažuje nepříjemný úder

7:35 Zvrat v kampani? Kalousek zvažuje nepříjemný úder

Chtěli byste na pivo s Mirkem a Andrejem? Konkrétně s Miroslavem Kalouskem a Andrejem Babišem? Po ús…