Volby podle Blesku? Ve spolupráci s agenturou SANEP

10.08.2012 14:37

Zajímavé bude sledovat odhady agentur, které se zabývají průzkumem veřejného mínění, během voleb do krajských zastupitelstev.

Volby podle Blesku? Ve spolupráci s agenturou SANEP
Foto: Archiv
Popisek: Volební místnost

Česká televize si vybrala v interním řízení dvě agentury: společnost SC&C a agenturu Stem/Mark, která se většinou orientuje na komerční výzkumy a průzkumy trhu, a která se volebními preferencemi pravidelně nezabývá.

Pochybení během minulých parlamentních voleb

K této změně se odhodlala Česká televize zřejmě poté, co během minulých parlamentních voleb v roce 2010 došlo k pochybení při výběru kandidátů do televizních debat, kdy byl například v Ústeckém kraji vyřazen z debaty Miloš Zeman za SPOZ. Tehdy zajišťovaly pro ČT průzkumy společnosti STEM a SC&C. Tyto agentury však naměřily Zemanovi nedostatečné preference nutné k účasti v televizní debatě.

Volby podle BLESKU

K velice zajímavému kroku se odhodlal rovněž nejčtenější deník v České republice, bulvární Blesk. Průzkumy volebních preferencí pro Blesk, jehož průměrná denní čtenost je přibližně 1,29 miliónů lidí, bude zajišťovat agentura SANEP, jejíž odhady volebních preferencí během parlamentních voleb v roce 2010 ve srovnání s reálnými výsledky patřily mezi nejpřesnější.

V rámci třináctidílného volebního seriálu "Volby podle BLESKU" bude deník vydávat vlastní předvolební průzkumy krajských volebních preferencí doplněné o komentáře některého z významných politologů.

Zároveň pak deník ve spolupráci se společností SANEP nabídne v každém regionu další dílčí průzkum týkající se hodnocení současného hejtmana a jeho šance na znovuzvolení do dalšího funkčního období, pakliže bude opět kandidovat.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: tan

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Drzost, nemám slovíčko omluvy. Václav Klaus se strašlivě rozčílil. Jde o olympiádu

13:56 Drzost, nemám slovíčko omluvy. Václav Klaus se strašlivě rozčílil. Jde o olympiádu

Exprezident Václav Klaus se na XTV.cz rozhovořil mimo jiné o Green Dealu, ale také o „neočkování“ lé…