Volební průšvih? Komise vydala lístky bez Babišova ANO. Odhalil to senior. A je toho prý víc

08.10.2021 21:51

73letý důchodce František J. přemýšlí, že si bude stěžovat na neregulérnost voleb. Mezi lístky, které dostal ve volební místnosti, totiž chyběl volební lístek hnutí ANO Andreje Babiše, což jej rozčílilo. Do schránky předtím lístky nedostal vůbec. Píše o tom Hradeckýdeník.cz.

Volební průšvih? Komise vydala lístky bez Babišova ANO. Odhalil to senior. A je toho prý víc
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vkládání volebního lístku do volební urny

„Někdo s námi chce manipulovat, ale nejsme ovce,“ poznamenal k tomu, že mu chyběl lístek babišovců, František J. Nyní přemýšlí, že si najme právníka a bude si stěžovat na neregulérnost voleb.

Muž volil v hradeckém volebním okrsku 40 na Základní škole Bezručova. Přišel volit s tím, že do schránky nedostal hlasovací lístky, a požádal o nové. Ty sice dostal – ovšem mezi nimi chybělo číslo 20, které patří hnutí ANO Andreji Babiše. 

František J. na celou věc upozornil předsedu volební komise, ten mu nejprve uvedl, že některé strany v obvodu nekandidují. „Tak jsem mu na nástěnce ukázal, že ANO v Hradci kandiduje. Předseda byl docela arogantní a vydal mi další lístky. Tam už ANO bylo,“ sdělil František J., že až poté tedy mohl odhlasovat. Obdobný případ, kdy mezi erárními lístky chybělo hnutí ANO, mu prý volala i známá z Chlumce.

V sobotu tak čeká komisi kontrola. „Pokud se ukáže pochybení, budeme se celou záležitostí zabývat,“ uvedl mluvčí královéhradeckého hejtmanství Dan Lechmann.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Věslav Michalik (STAN), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Sociolog Hartl má obavy: Nová vláda některé věci totálně podcenila

20:35 Sociolog Hartl má obavy: Nová vláda některé věci totálně podcenila

Další českou vládu čeká spousta výzev, mimo jiné rozdělená česká společnost. Zakladatel Střediska em…