V hlavním městě se volební účast k 20:00 pohybovala okolo 20 procent. Nejaktivnější byla Praha 4, kde k urnám přišlo mezi 20 a 25 procenty voličů. Nejméně lidí přišlo volit v Praze 14, a to 14 procent. V Praze 1 dorazilo k 21:00 k volebním urnám 26,3 procenta občanů. Praha 12 hlásí zhruba 18procentní účast, volit přišli hlavně starší lidé a rodiny.
Ve Středočeském kraji hlásí jednu z nejvyšších účastí Benešov, a to 17 procent. Následuje Beroun se 16 procenty. V Mladé Boleslavi přišlo k volebním urnám zatím zhruba 15 procent voličů. Do 15 procent se volební účast pohybuje také na Mělnicku, v největším středočeském městě Kladně přesáhla volební účast 12 procent.
Kolem 15 procent je v průměru volební účast v Libereckém kraji. „Jsou tam velké výkyvy. Někde byla už před hodinou přes 20 procent a třeba v jiném okrsku na té samé chodbě v základní škole byla 11 procent,“ uvedl ve 20:30 Zdeněk Valášek z libereckého krajského úřadu, který volební místnosti objíždí. Přes 16 procent byla účast v jabloneckém okrsku 36 v ZŠ Mozartova.
V průměru okolo deseti procent činila zatím volební účast v Ústeckém kraji. V Ústí nad Labem byla sedm procent stejně tak v Kadani na Chomutovsku. V obvodu Litoměřice-město volební účast dosahuje zatím ke 12 procentům.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Výhružky Zelenského
Co říkáte na to, jak Zelenský vyhrožoval Orbánovi? Já chápu, že je naštvaný, možná už i vyčerpaný, ale nemyslíte, že to přehnal? Paradoxně tím nahrává podle mě protistraně a jen si tím uškodí. Nemyslíte?
Další články z rubriky
15:35 Český krmelec a napálené střední vrstvy. Profesor Keller nahlíží do ekonomické inventury
NEKOREKTNĚ S KELLEREM Inventura aneb Kam jsme došli? Tak se jmenuje bilance vývoje naší země od roku…
- 11:33 Poženeme to k Ústavnímu soudu, hrozí Richterová a Hřib. Ale ještě není co
- 9:25 Žantovský našel bič na Moravce. Měl by zaplatit za „ukradený čas“
- 4:44 50 Kč za litr benzínu. Němce drtí daně a Češi pak stojí frontu
- 14:53 Juchelka odpovídal poslankyni Zelených, Macinka řval smíchy
- 12:28 „Celý ten systém Seznamu“. Odborník zašel ještě dál než Babiš




