Volil jsem Trumpa. Nechtěl jsem přispět hlasem Clintonové, která ve veřejné službě vydělala miliony dolarů. Syn sestřeleného letce Powerse promluvil o dění v USA

02.12.2016 4:40 | Zprávy

PŘÍBĚH Polovina amerických voličů má dost jak republikánů, tak i demokratů. Jsou unaveni z kariéry politiků, kteří by měli sloužit veřejnosti a místo toho se svými přátelíčky bohatnou, přestože se ve Washingtonu nic nedělá. To říká zakladatel Muzea studené války v USA Francis Gary Powers junior, jehož otec byl za studené války v SSSR odsouzen na deset let za špionáž.

Volil jsem Trumpa. Nechtěl jsem přispět hlasem Clintonové, která ve veřejné službě vydělala miliony dolarů. Syn sestřeleného letce Powerse promluvil o dění v USA
Foto: pixabay.com
Popisek: USA- ilustrační foto

"Podle mě je Donald Trump brilantní stratég, mluvčí a politik. Je prohnaný jako liška a nebojí se říci na rovinu, jak se věci mají. Navíc je dost nevypočitatelný," vyjmenovává Francis Gary Powers junior pro ParlamentníListy.cz přednosti budoucího prezidenta USA. Podle něj Trumpovo vítězství ukazuje fakt, že američtí voliči chtěli svrchovanou změnu.

Změna u moci

Spojené státy americké se podle Powerse juniora stále vzpamatovávají z velmi neobvyklého volebního klání. Jeho výsledek prý ukazuje touhu Američanů po demokratické změně u moci. "Volil jsem Donalda Trumpa, protože bych nemohl přispět svým hlasem ke kariéře političky, která ve službě veřejnosti vydělala miliony dolarů," dodává.

Demokratická společnost v USA si, jak říká Powers junior, procvičila své právo vstát, volit a prosadit jasnou změnu. "Myslím si, že polovina amerických voličů má dost jak republikánů, tak i demokratů. Jsou unaveni z kariéry volených politiků, kteří by měli sloužit veřejnosti, ale zato se svými přátelíčky bohatnou, přestože se ve Washingtonu nic nedělá," vysvětluje.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Jan Rychetský

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Macinka „vydoloval“ z Babiše mnohem víc, než se čekalo

20:05 Macinka „vydoloval“ z Babiše mnohem víc, než se čekalo

Je program nové vlády ušit na míru přáním Andreje Babiše, jak tvrdí zlé jazyky? Nebo jde o kompromis…