Volit prezidenta dnes přišly stovky Ukrajinců také v Brně

21.04.2019 17:40

Více než 650 voličů přišlo dnes dopoledne na ukrajinský konzulát v Brně odevzdat svůj hlas v druhém kole prezidentských voleb. Konzulát eviduje 5300 oprávněných voličů, což je více než v prvním kole voleb před třemi týdny. ČTK to řekla sekretářka volební komise Julia Kolosenková.

Volit prezidenta dnes přišly stovky Ukrajinců také v Brně
Foto: Tomáš Nový
Popisek: Ukrajinský prezident Petro Porošenko
reklama

V druhém kole prezidentských voleb se na Ukrajině rozhoduje mezi dosavadním prezidentem Petrem Porošenkem (53) a nováčkem v politice, bavičem Volodymyrem Zelenským (41), kterému průzkumy předpovídají jasné vítězství.

„Na náš konzulát přijíždějí hlasovat Ukrajinci ze šesti regionů. Kromě jižní Moravy i ze Zlínského, Moravskoslezského, Olomouckého, Pardubického kraje a z Kraje Vysočina. Vzhledem k tomu, že v prvním kole jsme evidovali 4900 voličů a za celý den přišlo volit 870 lidí, je vidět, že zájem o druhé kolo voleb je o něco větší,“ dodala Kolosenková.

Anketa

Vadilo by vám, kdyby Zeman v přítomnosti Čaputové kouřil?

21%
79%
hlasovalo: 6829 lidí
K volbám na konzulát přicházely celé rodiny, někteří na sobě měli košile, šaty nebo halenky zdobené tradiční ukrajinskou výšivkou. Jako Ivan Ilnytský. „Volil jsem Zelenského, protože potřebujeme do politiky dostat mladou krev. Je třeba změnit celou vládu a parlament a odstranit oligarchy z politiky,“ konstatoval Ilnytský, který v České republice žije 22 let.

K vítězství Zelenského přispěla svým hlasem i Ruslana Medulyčová. „Myslím, že vyhraje, vždyť měl v prvním kole 30 procent hlasů,“ řekla.

I když je o prezidentské volby velký zájem, žádné dlouhé fronty se na brněnském konzulátu netvoří. Na zajištění hladkého průběhu druhého kola až do dnešních 20:00 pracuje na konzulátu v Brně 17 lidí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Venčil psa a fotil: „Noční Prahou se zbrojákem. Úterní noc vyvrhla odporná individua. Drogy, alkohol, smrad, řev. Takhle to u nás vypadá…“

4:38 Venčil psa a fotil: „Noční Prahou se zbrojákem. Úterní noc vyvrhla odporná individua. Drogy, alkohol, smrad, řev. Takhle to u nás vypadá…“

Na ParlamentníListy.cz se obrátil padesátiletý obyvatel pražských Nuslí. Navázal na sérii několika č…