Volit přišel i člověk se samopalem. Senátor Doubrava o volbách na východní Ukrajině

06.11.2014 17:46

Senátor Jaroslav Doubrava byl na východě Ukrajiny a sledoval průběh voleb na území, které ovládají separatisté. Řada senátorů a politiků jeho kroky kritizovala. Doubrava pro server Hlas Ruska kritizoval kyjevské úřady za utrpení, které údajně způsobily rusky mluvícím obyvatelům těchto území.

Volit přišel i člověk se samopalem. Senátor Doubrava o volbách na východní Ukrajině
Foto: Hans Štembera
Popisek: Senátor Jaroslav Doubrava
reklama

Senátor Doubrava, který je zvolen za Severočeši.cz, ale dříve byl po mnoho let členem KSČM, v rozhovoru, který poskytl serveru Hlas Ruska, odsoudil činnost ukrajinských úřadů a zároveň vyslovil obavy, že boje budou pokračovat.

„Češi by mohli závidět zájem, který projevili lidé v Doněcku a Luhansku o tyto volby. Viděl jsem obrovské fronty u volebních okrsků. Byla zima, začalo sněžit, a lidé trpělivě stáli v těchto dlouhých frontách, aby projevili svou vůli, přišli k urnám a hlasovali," opěvoval senátor zájem o hlasování.

Podle Doubravy vše probíhalo bez incidentů

Doubrava podle serveru Hlas Ruska navštívil 15 volebních okrsků. „Na rozdíl od hlasování v Česku se museli tamní voliči před hlasováním podepsat na seznamu, v němž stála jejich jména. Dělá se to pro zabránění eventuálním falzifikacím. Ve všech okrscích byly zřízeny kabiny a průzračné urny pro hlasování. Mohli bychom závidět elán a nadšení obyvatel DLR a LLR, kteří se hlasování zúčastnili. Jestli byla nějaká porušení? Byl jsem svědkem jednoho kuriózního případu. Bylo to ve městě Antracyt. Přišel hlasovat člověk se samopalem. Poprosili ho, aby zbraň odevzdal, a pak ještě musel vysvětlovat, proč přišel hlasovat se zbraní. Jinak jsme žádná porušení nezaznamenali, všechno probíhalo v souladu s evropskými normami," tvrdí senátor.

Myslím, že válka bude pokračovat

Na východ Ukrajiny jel Jaroslav Doubrava jako soukromá osoba na pozvání Ústřední volební komise Luhansku. Co soudí o důsledcích voleb, které neuznal Kyjev, ani EU a ani USA?

„Obávám se, že poté, co způsobily kyjevské úřady tolik utrpení rusky mluvícím obyvatelům těchto území, a pokazily život tolika lidem, znepřátelené strany se sotva dokážou domluvit. Jen když bude těmto regionům poskytnut status federálních útvarů. V takový výsledek ale jen málo věřím. Myslím si, že válka bude přece pokračovat…"

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: dkr

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zemřelý očkovaný důchodce: Profesor Hořejší ukazuje prstem. A Lukáš Pollert se ozval, padlo slovo „vražda“

11:57 Zemřelý očkovaný důchodce: Profesor Hořejší ukazuje prstem. A Lukáš Pollert se ozval, padlo slovo „vražda“

Očkování nemá stoprocentní účinnost. Přesvědčil se o tom bohužel senior na Jablonecku, který i po oč…