Volný přitvrdil. Roušky jako zbraň proti vám

02.02.2021 14:48

Poslanec Lubomír Volný se dnes hájil před mandátovým a imunitním výborem za nenošení roušky v Poslanecké sněmovně. Rouška podle Volného nejen, že nechrání, ale navíc i ohrožuje toho, kdo ji nosí. „Dlouhodobé nošení roušky, kterou máme všichni občas v kapse a potom si ji nasadíme, tak jsme biologické zbraně minimálně pro sebe,“ prohlásil Volný a dodal, že i podle mnoha lékařů nošení roušky snižuje imunitu.

Volný přitvrdil. Roušky jako zbraň proti vám
Foto: repro/ČT
Popisek: Lubomír Volný

Anketa

Kauza ,,vlekař": Schvalujete jednání majitele (spuštěného) vleku v Čenkovicích, který napadl štáb TV Nova?

37%
63%
hlasovalo: 12604 lidí
Volný byl na jednání výboru sice nakonec donucen roušku si nasadit, ale dále hájil její nenošení. Argument, že tímto jednáním může někoho zabít, je podle něj vycucaný z prstu. „V roce 1995 zemřelo zhruba šest tisíc lidí s chřipkou nebo na chřipku, potvrdil to tuším v pořadu Václava Moravce tehdejší hlavní hygienik,“ srovnával Volný současnou epidemii s chřipkou.

„Možná jste někoho zabili i vy v tom roce 1995, 1996, když se roušky nenosily, nebo jste jim možná zachránili život tím, že se roušky nenosily a ta epidemie možná měla menší dopad,“ dokončil myšlenku Volný podle serveru Idnes.cz.

Volný také prohlásil, že nevěří na bezpříznakového nakaženého, který by měl ohrožovat ostatní. Ve skutečnosti totiž podle něj nošení roušek ohrožuje jeho samotného. „Vaše rouška ohrožuje vás a moje rouška ohrožuje mě,“ překvapil Volný a svoji myšlenku začal vysvětlovat.

„Dlouhodobé nošení roušky, kterou máme všichni občas v kapse a potom si ji nasadíme, tak jsme biologické zbraně minimálně pro sebe. Když jsme do té roušky nachytali cokoli, když jsme prošli nějakým aerosolem, tak se to tam úspěšně množí. Vy si to pak nasadíte na obličej a dýcháte vlastní zplodiny, dýcháte namnožené cokoli, co jste do té roušky chytili,“ představil svůj názor Volný.

Stejné mínění mají podle něj i mnozí lékaři, kteří veřejně prohlašují, že nošení roušky snižuje imunitu. „Věřím lékařům, že to snižuje imunitu a zvyšuje riziko, že onemocníte, protože čistě logicky si neumím představit, že by to mohlo mít pro vaše tělo nějaký pozitivní efekt, když několik hodin takto dýcháte,“ dodal Volný, který dále čelí možnému postihu za potyčku, kterou ve Sněmovně vyprovokoval.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jma

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Peterková je v nemocnici. Ohlašovatel hoaxů vypustil totální zlo: Copak, Jani. Že nejsi u flákance? Perník, chlast, co

13:35 Peterková je v nemocnici. Ohlašovatel hoaxů vypustil totální zlo: Copak, Jani. Že nejsi u flákance? Perník, chlast, co

Analytik Roman Máca z neziskovky Institut pro politiku a společnost se vysmívá bývalé reportérce TV …