Vondra: Kongres nebude voňavý zážitek. Radši sledujte Fed Cup

03.11.2012 10:09

Podle ministra obrany Alexandra Vondry (ODS), jenž po dvou letech opouští vedení strany, ztratila nejsilnější vládní partaj podporu značné části občanů kvůli nedůvěryhodnosti. Ne kvůli programu či DPH. Vondra v krizi strany vidí ale i světlou stránku – naději mají idealisti.

Vondra: Kongres nebude voňavý zážitek. Radši sledujte Fed Cup
Foto: Zbyněk Pecák
Popisek: Ministr obrany Alexandr Vondra
reklama

„Tenhle kongres nebude voňavý zážitek, já bych radši doporučil lidem, ať se v televizi dívají na Fed Cup,“ říká v rozhovoru pro MF Dnes Vondra. Před dvěma lety totiž také ODS nebyla jednotná, a proto ministr věří, že si s tím i tak poradí.

Důvodů k rozkolu je podle Vondry v ODS více. Do dneška totiž strana sklízí následky osmi let vlády v krajích, kdy byl často beton víc než politické ideály. „Ve svých řadách máme spoustu stavebních firem, ale žádné ekonomy,“ upřesňuje Vondra.

Podle něj za porážku ve volbách nemůže zrada programu. Bývalý senátor tvrdí, že hlavní problém je podle lidí nedůvěryhodnost ODS. Sám si je vědom přispění k nedůvěře osobní kauzou ProMoPro, byť se cítí zcela nevinen. „Pokud se z toho má ódéeska má dostat, tak to vyžaduje daleko hlubší reflexi,“ míní Vondra s tím, že souhlasí s názorem, že jedním z hlavních problémů ODS jsou politicko-podnikatelské kšefty na krajích.

Očista strany

Vondra k sobotnímu kongresu ODS doplňuje, že by bylo fajn, kdyby se na sjezdu nejenom změnilo vedení, ale rovněž změnil stanovy. „Když nemáme záplavu nových lidí, tak stačí mít méně lidí ve vedení,“ dodává. Je tady prý i nová šance pro idealisty – tím, že je ODS v opozici téměř všude, lidé ke straně přilepení ze zištných důvodů už nebudou mít co získávat.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jno
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Dusno v ČT: Už bych to rád dořekl, žádal Okamura. To už jste říkal mnohokrát, nenechala ho Kroužková. Hádka o Babiše, úvěry EU a rána TOP 09

21:28 Dusno v ČT: Už bych to rád dořekl, žádal Okamura. To už jste říkal mnohokrát, nenechala ho Kroužková. Hádka o Babiše, úvěry EU a rána TOP 09

Poslanecká sněmovna se na zřízení vyšetřovací komise k ministerským nákupům ochranných zdravotnickýc…