Vondráček: Předávání vyznamenání možná nebude

14.10.2021 11:51

Končící předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO) vyrazil na Pražský hrad na schůzku s kancléřem prezidenta Zemana Vratislavem Mynářem. Před kamerami veřejnoprávní televize prozradil, o čem spolu diskutovali. Jedno z témat se prý rozebíralo speciálně na přání České televize.

Vondráček: Předávání vyznamenání možná nebude
Foto: Reprofoto: ČT24
Popisek: Radek Vondráček (ANO)

„Můžu potvrdit, že pan prezident nechce nechat marně uplynout lhůtu a svolá to úvodní zasedání na 8. listopadu," oznámil před kamerami České televize Vondráček s tím, že očekává posun situace v řádu dní.

Druhé téma bylo na přání České televize 28. říjen,“ smál se Vondráček. „Přípravy probíhají standardně, dekrety jsou připravené, vyznamenání jsou vybraní,“ prozradil Vondráček.

Ale covidová situace se pomalu horší a podle Vondráčka nelze vyloučit, že předávání vyznamenání na Hradě zhatí stejně jako v loňském roce právě covid.

Ke zdravotnímu stavu prezidenta odmítl říct cokoliv.  

„Platí, že jsem dal slovo, že se nebudu vyjadřovat. ... Každý si jistě přeje uzdravení, ať už je příznivcem prezidenta, nebo není, a to je celé,“ zaznělo z úst předsedy Sněmovny s tím, že prezident si nepřeje, aby se veřejnost dozvěděla další informace.

Pokud jde o sestavení vlády, Vondráček má jasno. „V tuto chvíli má klub ANO 72 poslanců a jsme připraveni jít do opozice,“ zdůraznil. Ale nakonec prý bude na Babišovi, jak se zachová.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Sabotáž očkování: Etzler zbořil úplně vše. To je zlé

7:24 Sabotáž očkování: Etzler zbořil úplně vše. To je zlé

Počet nakažených covidem-19 narůstá, ale úmrtí se zatím drží hluboko pod průměrem toho, co Česko zaž…