Vrabela vyšetřují kvůli slovům o jaderné válce. Poplašná zpráva, až osm let, říká právník

28.11.2022 21:04 | Ze sítí

Lídr protivládních demonstrací Ladislav Vrabel ve videu zveřejněném na sociální síti Facebook prohlásil, že česká vláda rozjíždí dál válku a chce útočit na Rusko jadernými hlavicemi ze stíhaček. Jeho výroky se již zabývá policie. Za šíření poplašné zprávy může Vrabel dostat až osmileté vězení, sdělil Novinkám právník.

Vrabela vyšetřují kvůli slovům o jaderné válce. Poplašná zpráva, až osm let, říká právník
Foto: Repro ČTK
Popisek: Začátek demonstrace na Václavském náměstí

„Seďte na gauči a užijte si posledních pár měsíců života. Naše vláda chce útočit na Ruskou federaci jadernými hlavicemi ze stíhaček. A Ruská federace pak bude útok opakovat a pošle jaderné hlavice na Českou republiku,“ upozorňuje Vrabel na plány ministryně obrany Jany Černochové. 

„Zaregistrovali jsme to video na sociálních sítích a zjišťujeme, zda došlo k protiprávnímu jednání, nebo ne,“ uvedl na dotaz Novinek policejní mluvčí Jan Daněk s tím, že jeho výroky odpovídají spíše maximálně dvouletému trestu.

Za šíření poplašné zprávy může Vrabel dostat až osmileté vězení, podle Novinkami osloveného právníka Jaroslava Ortmana nicméně jeho výroky odpovídají spíše maximálně dvouletému trestu.

Na Ladislava Vrabela již nejméně jeden člověk podal trestní oznámení. „Kdo úmyslně způsobí nebezpečí vážného znepokojení alespoň části obyvatelstva nějakého místa tím, že rozšiřuje poplašnou zprávu, která je nepravdivá, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta,“ napsal na sociální síti jeden oznamovatel.

 

 

Vrabelovy výroky podle serveru iDNES.cz neodpovídají ani technickým možnostem české armády, která žádné jaderné zbraně nemá.

reklama

autor: nab

změny ve smlouvách

Dobrý den, nechápu, jak piráti mohou podpořit pro nás tak nevýhodné změny zakládajících smluv EU. Nebo myslíte, že jsou pro nás výhodné? A kdyby byly změny schváleny, neměli bysme jako občané mít pak možnost rozhodnout, zda chceme v EU nadále zůstávat? Myslíte, že změny projdou?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Atentát na Fialu. Kdo ho spáchal? „Tohle snad není možný,“ žasne Holec

12:34 Atentát na Fialu. Kdo ho spáchal? „Tohle snad není možný,“ žasne Holec

Na Petra Fialu spáchali v poslední době hned dva atentáty, oznámil komentátor Petr Holec. A pořádně …