Vtipy s krabicí vína zhořknou, upozornil na policejní stát Rath

21.02.2013 17:33

Vtipy o Rathově krabici vína, karikatury a videa, které zaplavily celý národ, se staly národním folklórem. Podle Davida Ratha ale i ty možná zhořknou, až si někdo uvědomí, že se k nám pomalu vkrádá policejní stát. Ústavní soud selhal, zopakoval poslanec po přečtení 20tisícového spisu.

Vtipy s krabicí vína zhořknou, upozornil na policejní stát Rath
Foto: Hans Štembera
Popisek: David Rath
reklama

Policie dala Davidu Rathovi dvanáct dnů na prostudování spisu, který má přes dvacet tisíc stran. Jak exhejtman tvrdí, získal za zmíněný čas jen jakýsi povšechný přehled.

V případě odposlechů Rath míní, že z něj zbývají jen podivné a problematicky pořízené odposlechy z ložnice, z obýváku, kuchyně a pracovny doktorky Pancové a doktora Kotta. „Vyšetřování ukázalo, že mnohé co tam mělo zaznít, proběhlo ve skutečnosti zcela jinak,“ píše Rath na svém blogu na Aktuálně.cz.

Celý Rathův postřeh ZDE.

Spis obsahuje i řadu znaleckých posudků, které si nechala vypracovat policie na všechny rozporované veřejné zakázky. Podle bývalého poslance jsou závěry jednoznačné. „Nic předražené nebylo. Šlo o ceny obvyklé, na trhu standardní,“ míní Rath a ptá se, co když je ale všechno úplně jinak. Kdyby totiž ano, policie by podle stíhaného musela opustit svou jedinou verzi vyšetřování, že se jedná o úplatky. „Tím by padlo politické zadání, zásluhy na „odkrytí korupce“, některá dramatická povýšení některých osob by mohla být zpochybněna,“ píše Rath.

Cinknuté odposlechy a policejní stát

V případě měsíční vazby spolupracující obviněné Salačové, vidí Rath vynucené svědectví. „Spis zachycuje, jak po své spontánní výpovědi se ptá vyšetřovatelky: „Bylo to dobré?“. Bohužel pro policii – odpovídat na dotazy obhájců, a to i jejích vlastních obhájců, odmítla,“ přibližuje 20tisícový spis Rath.

Od prvního momentu zadržení politik uváděl, že v tašce, kterou nesl je krabice s vínem. „Zjištění policie bylo i pro mne překvapením. Škoda, že rozhovor o víně s doktorem Kottem těsně před mým zadržením policií byl z odposlechů vyjmut. Škoda, že o tuto repliku byl ochuzen nejen národ, ale i vazební soud a Poslanecká sněmovna,“ míní Rath s tím, že vtipy, karikatury a videa možná zhořknou, až si někdo uvědomí, že „cinknutými“ odposlechy, zmanipulovanými protokoly o osobní prohlídce se k nám pomalu vkrádá policejní stát.

„Dnes se jedná o Ratha, zítra o Nováka, pozítří o třídního nepřítele. V mém případě Ústavní soud selhal!,“ uzavírá obsah spisu Rath.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jno
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To chvilkaře zklame! Xaver vytáhl projev o situaci v ČT. A radoval se

19:25 To chvilkaře zklame! Xaver vytáhl projev o situaci v ČT. A radoval se

Moderátor Luboš Xaver Veselý na svém Facebooku sdílel videa s názory na jeho zvolení do Rady České t…