Vy dementi! Miroslava Němcová se dočkala pomsty za Michala Davida. Nejen ona

10. 10. 2018 7:14

Státní vyznamenání pro Michala Davida, které potvrdil prezident Zeman v nedělním rozhovoru pro Blesk, vyvolalo takovou bouři, že už šéfredaktor MF DNES Jaroslav Plesl vyhlásil říjen 2018 měsícem nenávisti k Michalu Davidovi. Zapojila se i poslankyně Miroslava Němcová, která si dokonce zabásnila a stvořila „výroční“ verzi Davidovy „spartakiádní písně“, která se dá jen těžko popsat.

Vy dementi! Miroslava Němcová se dočkala pomsty za Michala Davida. Nejen ona
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předání květin poslankyni Miroslavě Němcové jako výraz díků za její odvahu a postoj k inauguračnímu projevu prezidenta

Poslankyně ODS Miroslava Němcová, v posledních měsících orientující svou politickou kariéru takřka výhradně na boj proti prezidentu Zemanovi a premiéru Babišovi, nenechala bez komentáře nejnovější oznámené jméno, které má být oceněno 28. října.

Fotogalerie: - Mirka v záplavě květin

Předání květin poslankyni Miroslavě Němcové jako v...
Předání květin poslankyni Miroslavě Němcové jako v...
Předání květin poslankyni Miroslavě Němcové jako v...
Předání květin poslankyni Miroslavě Němcové jako v...
Předání květin poslankyni Miroslavě Němcové jako v...
Předání květin poslankyni Miroslavě Němcové jako v...

Anketa

Je v pořádku, když zastupitelé vytvoří koalici bez strany, která vyhrála komunální volby?

10%
90%
hlasovalo: 12670 lidí

O stém výročí republiky chce prezident Zeman předat státní vyznamenání zpěváku Michalu Davidovi. Vysvětlil to tak, že „celý život svými písněmi rozdával radost“.

Reakcí na informace o ocenění Michala Davida byla od některých lidí slova o hnusu připomínající zejména Davidovu píseň Poupata složenou k příležitosti komunistické spartakiády. Podporu naopak David dostal ze strany kolegů muzikantů, včetně například Marty Kubišové.

Poslankyně ODS Miroslava Němcová na prezidentovi nenechává nit suchou, například v roce 2013 po odemykání korunovačních klenotů o Zemanovi šířila, že z něj byl cítit alkohol. V březnu letošního roku demonstrativně odešla z jeho inaugurace, v květnu doporučovala, aby Parlament zahájil proces odvolání prezidenta.

Anketa

Vadí vám, že Michal David dostane od Zemana státní vyznamenání?

12%
88%
hlasovalo: 13902 lidí

Proto Němcová ani nyní nezaváhala a výběr Michala Davida prezidentem Zemanem okomentovala: „Po pálení trenek je už možné všechno. Sté výročí republiky jako muzikál s novou hymnou: Když se podaří, co se dařit má,“ napsala posměšně. „A na prezidentské standartě bude nové heslo: ‚Nonstop, já chci žít nonstop, s láskou a pravdou budu se prát‘,“ doplnila další variaci na texty Davidových písní.

Reakce na sebe nenechala dlouho čekat. Petr Štěpánek, mediální expert, hudebník a též zakládající člen ODS, za kterou Němcová poslancuje, se s dámou z Vysočiny nepáral a označil ji za „ženskou, která neumí vůbec nic“. „Pouze si osvojila tu nejhloupější rétoriku pravdoláskovního politického kýče,“ dodává na adresu poslankyně.

Pak ocenil Michala Davida, který podle jeho muzikantského názoru dokáže složit lacinou odrhovačku i geniální baladu, oslovuje už několik generací posluchačů a nemá problém na svůj koncert vyprodat jakoukoliv halu v této zemi. Je to prý prostě „Bohem políbený muzikant“.

„Ta ženská si fakt nevidí do úst. Běs!“ dodal na adresu poslankyně.

Šéfredaktor MF DNES Jaroslav Plesl už při sledování hysterických reakcí vyhlásil letošní říjen za „měsíc nenávisti k Michalu Davidovi“.

„Přitom je to jeden z největších profesionálů v české pop music. A slušnej chlapík, kterýho má každej, kdo ho poznal osobně, upřímně rád,“ dodal.

V debatě pod jeho příspěvkem se rozvinula vášnivá diskuse, ve které bylo například připomenuto, že v Británii popoví muzikanti dnes dostávají i rytířské řády, jiní připomněli problematické výběry předchozích prezidentů, mezi kterými kraloval Benito Mussolini, kterému nejvyšší československé vyznamenání udělil ctihodný T. G. Masaryk.

Vrcholem debaty ovšem bylo konstatování, že kdyby Miloš Zeman chtěl, aby skutečně „bouchla hlava Němcové, pražským kavárníkům a bakalonovinářům“, udělil by státní vyznamenání i Davidovu kapelníkovi, ještě více démonizovanému Františku Janečkovi.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Chválil mě Halík, volal Hřebejk! Pavel Novotný a dohra mejdanu s Ferim a schůzky s Kalouskem. A nové info o pomníku vlasovcům

11:56 Chválil mě Halík, volal Hřebejk! Pavel Novotný a dohra mejdanu s Ferim a schůzky s Kalouskem. A nové info o pomníku vlasovcům

Řeporyjský starosta Pavel Novotný (ODS) měl opět napilno a během 48 hodin svou návštěvou poctil hned…