Vy dokážete jet jako kolovrátek minutu a půl, schytal to Hašek od Kalouska. Řešili povodně

02.06.2013 13:12 | Zprávy
autor: ane

Hosty nedělních Otázek Václava Moravce byli ministr financí Miroslav Kalousek a místopředseda ČSSD a hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek. Hlavním tématem se stal vytrvalý déšť a povodně, které momentálně sužují velkou část České republiky. Podle ministra Kalouska vláda do protipovodňových opatření investovala nad rámec svých možností.

Vy dokážete jet jako kolovrátek minutu a půl, schytal to Hašek od Kalouska. Řešili povodně
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Kalousek ve sněmovně

"V šest hodin odpoledne bude zasedat vláda, která bude jednat o současné krizové situaci. Vše bude koordinovat také Ministerstvo vnitra. Odkládáme šavle, brnění a štíty a snažíme se spolupracovat," říká k současné situaci Hašek. Kraje nemají podle něj stranou žádné velké finanční rezervy. "V jednotlivých krajích je ale vždy nějaká malá zásoba kolem pár milionů korun," uklidňuje hejtman.

Předseda Asociace krajů také nabídl pomoc krajům, které jsou ohroženy nebo už zasaženy povodněmi. Pomoc by šla z těch „sušších“ regionů. Ministr Kalousek dodal, že díky vyhlášení povodňové daně v minulých letech má stát rezervu téměř 400 milionů korun. Bude použito tolik peněz, kolik bude třeba, řekl také Kalousek. "Bohužel jsme pro tuto situaci již vyškoleni," připomněl ministr financí povodně z roku 2002.

TÉMA: Povodně v ČR

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Vachatová

Hájíte Vachatovou. Co z toho, co se o ní psalo nebo vysílalo není pravda? To se dnes nesmí vyvolení snad kritizovat?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rakušan s ansámblem vyjel do regionů. Jenže zase došlo na EU

20:30 Rakušan s ansámblem vyjel do regionů. Jenže zase došlo na EU

Rakušanův „Kabinet budoucnosti“ hostoval tentokrát ve Stráži pod Ralskem. Řešily se problémy regionu…