Výběry ředitelů škol prý byly zmanipulované. Vnitro ale chyby nenašlo

02.08.2012 20:02

Kraje a obce pořádaly konkurzy na posty ředitelů škol, kteří byli ve funkci více než šest let. Jenže několik ředitelů v konkurzech neuspělo a stěžovalo si na zmanipulované konkurzy. Ministerstvo vnitra však tvrdí, že žádné porušení zákona nenašlo.

Výběry ředitelů škol prý byly zmanipulované. Vnitro ale chyby nenašlo
Foto: Hans Štembera
Popisek: Studenti na přednášce. Ilustrační foto

Přezkoumání konkurzu požadovala například Jarmila Zábranská, která bude odcházet z postu ředitelky Obchodní akademie Vlašim. Školu vedla více než dvacet let. Ve funkci ji ale nahradil Jiří Tůma. Proto si stěžovala na člena komise Zdeňka Seidla, který je náměstkem hejtmanky za ČSSD, přičemž Tůma za tuto stranu kdysi kandidoval.

"Jsem z toho konsternovaná. Vidím to jako politický komplot proti mně. Z ministerstva mi ale odpověděli, že je to v kompetenci kraje. Z kraje mi oznámili, že konkurz proběhl řádně," stěžovala si Zábranská serveru iDnes.cz. Sama je zastupitelkou obce za Volbu pro město Vlašim.

Že by k takové manipulaci došlo, ale Seidl popírá. "Rozhodlo pouze to, že byl tento kandidát lepší. Je to zástupce ředitele místní průmyslovky a vysoce renomovaný člověk," prohlásil s tím, že mu ředitelka ještě před konkurzem psala a volala.

Stížnosti na průběh konkurzů zpracovávalo ministerstvo vnitra, pod které spadá působnost krajů. "Dostali jsme zhruba deset podnětů. Konkursní řízení ale proběhla v souladu se zákonem. Obecně byly shledány pouze formální nedostatky," okomentovala to mluvčí Denisa Čermáková.

Kdyby ale přece jen resort shledal chyby, stejně by nebylo jasné, jak s případy naložit. V zákoně není řečeno, zda by se v takovém případě měl konkurz zrušit či opakovat.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pan

Ing. Jan Bauer byl položen dotaz

Děláte dost?

Nejdříve vás odcituji: „Vláda schválila celou řadu cílených opatření v hodnotě dosahující sté miliardy. Ať už se jedná o jednorázovou podporu rodin, navýšení důchodů v lednu a červnu nebo snížení spotřební daně“. Není ale navýšení důchodů dáno ze zákona? A druhá věc, myslíte, že dočasné snížené spot...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Furt nemá čas. No tak se nemůžete divit, že si to musíme vynutit.“ Varování pro Fialu, možná poslední

21:45 „Furt nemá čas. No tak se nemůžete divit, že si to musíme vynutit.“ Varování pro Fialu, možná poslední

Vláda a odbory se dnes na zvyšování platů ve veřejné sféře nedohodly kvůli inflaci. Ve vyjednávání c…