Výběry ředitelů škol prý byly zmanipulované. Vnitro ale chyby nenašlo

02.08.2012 20:02

Kraje a obce pořádaly konkurzy na posty ředitelů škol, kteří byli ve funkci více než šest let. Jenže několik ředitelů v konkurzech neuspělo a stěžovalo si na zmanipulované konkurzy. Ministerstvo vnitra však tvrdí, že žádné porušení zákona nenašlo.

Výběry ředitelů škol prý byly zmanipulované. Vnitro ale chyby nenašlo
Foto: Hans Štembera
Popisek: Studenti na přednášce. Ilustrační foto
reklama

Přezkoumání konkurzu požadovala například Jarmila Zábranská, která bude odcházet z postu ředitelky Obchodní akademie Vlašim. Školu vedla více než dvacet let. Ve funkci ji ale nahradil Jiří Tůma. Proto si stěžovala na člena komise Zdeňka Seidla, který je náměstkem hejtmanky za ČSSD, přičemž Tůma za tuto stranu kdysi kandidoval.

"Jsem z toho konsternovaná. Vidím to jako politický komplot proti mně. Z ministerstva mi ale odpověděli, že je to v kompetenci kraje. Z kraje mi oznámili, že konkurz proběhl řádně," stěžovala si Zábranská serveru iDnes.cz. Sama je zastupitelkou obce za Volbu pro město Vlašim.

Že by k takové manipulaci došlo, ale Seidl popírá. "Rozhodlo pouze to, že byl tento kandidát lepší. Je to zástupce ředitele místní průmyslovky a vysoce renomovaný člověk," prohlásil s tím, že mu ředitelka ještě před konkurzem psala a volala.

Stížnosti na průběh konkurzů zpracovávalo ministerstvo vnitra, pod které spadá působnost krajů. "Dostali jsme zhruba deset podnětů. Konkursní řízení ale proběhla v souladu se zákonem. Obecně byly shledány pouze formální nedostatky," okomentovala to mluvčí Denisa Čermáková.

Kdyby ale přece jen resort shledal chyby, stejně by nebylo jasné, jak s případy naložit. V zákoně není řečeno, zda by se v takovém případě měl konkurz zrušit či opakovat.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pan
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nora Fridrichová se neudržela. Její obdiv k hrdinnému Šarapatkovi z Rady ČT musel ven

7:44 Nora Fridrichová se neudržela. Její obdiv k hrdinnému Šarapatkovi z Rady ČT musel ven

Moderátorka pořadu 168 hodin České televize Nora Fridrichová se pustila do čtení knihy novináře Jaro…