Výbušný dojezd Okamurovy akce: V Rusku přepálili účast. ČT prý zas čekala, až někdo začne hajlovat

27.04.2019 14:04

Demonstrace Tomia Okamury (SPD) na Václavském náměstí dál budí rozruch. Pozornost jí věnoval i ruský kanál Zvezda, který však o demonstraci nepsal pravdu. První místopředseda SPD Radim Fiala k tomu napsal, že zavádějící informace šířila o demonstraci i Česká televize.

Výbušný dojezd Okamurovy akce: V Rusku přepálili účast. ČT prý zas čekala, až někdo začne hajlovat
Foto: Hans Štembera
Popisek: Demonstrace proti diktátu EU pořádaná SPD s účastí zahraničních hostů- Marine le Pen, Geerta Wilderse a dalších

Ruský armádní kanál Zvezda využil čtvrteční akci Tomia Okamury (SPD) k šíření dezinformací. Armádní portál uvedl, že na Václavském náměstí v Praze protestovalo ve čtvrtek proti Evropské unii na 25 tisíc lidí. Českým čtenářům informaci přinesl server Seznam zprávy.

  • Celý článek naleznete ZDE

S informací přišel ruský armádní server v době, kdy policie a ČTK tvrdily, že přesný počet účastníků se ještě nepodařilo zjistit. Zdá se tedy, že ruské zdroje měly lepší informace než česká policie přítomná na místě. Strážci zákona později odhadli počet účastníků na šest stovek.

Fotogalerie: - Okamura, Le Pen, Wilders a spol.

Demonstrace proti diktátu EU pořádaná SPD s účastí...
Odpůrci demonstrujících pískali a tropili hlik
Odpůrci demonstrujících pískali a tropili hlik
Hluční byli dokonce i při interpretaci české státn...
Geert Wilders na jednom z transparentů
Demonstrace proti diktátu EU pořádaná SPD s účastí...

Není to přitom poprvé, co ruský kanál Zvezda věnoval pozornost Česku. V roce 2017 se na portálu objevil článek, že by Česká republika měla být vděčná za vpád sovětských tanků do země v roce 1968. Kanál prohlásil. že spřátelené armády potlačovaly kontrarevoluci.

Hayato Okamura k tomu na sociální síti Twitter poznamenal, že akce jeho bratra Tomia Okamury posloužila k šíření ruské propagandy.

Informaci ruského portálu uvedlo na pravou míru také Ministerstvo vnitra, respektive Centrum boje proti terorismu a hybridním hrozbám, které ve shodě s policií uvedlo, že na akci Tomia Okmury nedorazilo 25 tisíc lidí, jak tvrdili Rusové, ale jen asi 600 demonstrantů.

Karolína Drbohlavová, která se na sociální síti Twitter představuje jako „vyučená kejklířka s paragrafy“, by Tomia Okamuru udeřila, kdyby ho potkala.

První místopředseda SPD Radim Fiala oponoval, že zavádějící informace o čtvrteční demonstraci SPD přinesla i Česká televize. Ta se údajně rozhodla informovat o akci až poté, co na akci našla „hajlujícího nácka“. Teď prý už jen schází, aby našla ještě mrtvého studenta Šmída.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Staří, blbí? Vážná slova o Česku: Jde o EU a euro

9:36 Staří, blbí? Vážná slova o Česku: Jde o EU a euro

Ekonomka Hana Lipovská se na svém facebookovém profilu vyjádřila k problematice eura. A na pomoc si …