Východní Německo: Na slavnostech ubodán ,,Němec ruského původu”, pachateli ,,cizinci”. Už začíná být dusno

26.08.2018 20:03

V Saské Kamenici, která leží jen několik kilometrů od českých hranic, zemřel pětatřicetiletý muž. Podle prozatím neúplných informací byl ubodán k smrti skupinkou cizinců po předchozí hádce.

Východní Německo: Na slavnostech ubodán ,,Němec ruského původu”, pachateli ,,cizinci”. Už začíná být dusno
Foto: Hans Štembera
Popisek: Berlín, ilustrační foto
reklama

K incidentu došlo v časných ranních hodinách na městských slavnostech v Saské Kamenici, kterých se podle pořadatelů účastnilo na čtvrt milionů lidí. Po smrti pětatřicetiletého muže byly slavnosti předčasně ukončeny. Policie k tragické události poskytuje jen část informací a není zatím zřejmé, kdo a proč muže usmrtil. Společně s ním se však stali terčem násilí také jeho třiatřicetiletý a osmatřicetiletý kamarádi.

Německá média spekulují nad tím, že muži bránili ženu, která byla sexuálně obtěžována cizinci. Muži se jí zastali a sami se stali terčem brutálního násilí. Jeden z trojlístku je mrtev a další dva byli vážně zraněni. Zatímco deník Bild píše, že oběťmi jsou „Němci ruského původu“, tak o národnosti útočníků německá média neinformují. Mluvčí policie Jana Ulbrichtová redakci Bildu sdělila, že policie národnost útočníků sdělovat nehodlá.

Do konfliktu se podle očitých svědků zapojilo asi deset lidí a policie již zatkla dvaadvacetiletého a o rok staršího muže. Jejich národnost podle magazínu Focus oficiálně nesdělilo, protože údajně není zcela zřejmé, že nesou za smrt pětatřicetiletého muže odpovědnost. To bude předmětem dalšího vyšetřování. Pokud se vina u obou zatčených prokáže, budou v každém případě obviněni z vraždy nebo zabití.

Jak ukazuje fotografie k článku na stránkách magazínu Focus, na místě vraždy již byly položeny květiny. „Politici z Alternativy pro Německo (AfD) již vyzvali ke spontánnímu shromáždění na místě tragédie. Výzvu uposlechlo odhadem několik stovek lidí, kteří se na místě sešli a společně protestovali proti zvyšující se kriminalitě přistěhovalců,“ píše Focus s tím, že oběť zemřela po převozu do nemocnice, kam byli převezeni i její dva kolegové.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pro
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nebudu sprostej, řekl plukovník Šlachta. A veřejně pohrozil před 300 lidmi

22:18 Nebudu sprostej, řekl plukovník Šlachta. A veřejně pohrozil před 300 lidmi

Bývalý šéf Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Robert Šlachta se nechal slyšet, že se těší …