Výhrůžka smrtí na brněnské mešitě. Policie ji bere velmi vážně

04.01.2020 16:15

„Nešiřte islám v ČR! Jinak vás zabijeme,“ nasprejoval kdosi na mešitu v Brně. Policie po vandalovi pátrá. Předseda Ústředí muslimských obcí v České republice Muníb Hasan Alravi (Muneeb Hassan Alrawi) ČTK sdělil, že vzhledem k tíživé atmosféře v Česku se věřící obrátili na policii. Výhrůžku prý berou velmi vážně.

Výhrůžka smrtí na brněnské mešitě. Policie ji bere velmi vážně
Foto: Martin Šimák
Popisek: Pohled na Brno shora, letecký snímek
reklama

Mluvčí policie Bohumil Malášek ČTK oznámil, že policie šetří případ nasprejování nenávistného nápisu nastříkaného černou barvou na zeď brněnské mešity. „Nešiřte islám v ČR! Jinak vás zabijeme,“ nasprejoval neznámí vandal na mešitu nenávistný text. Strážci zákona případ prošetřují jako poškození cizí věci.

Policii jsme to oznámili, jakmile jsme to zjistili. Bereme to vážně jako přímou výhrůžku, není to anonymní výkřik na internetu. Je potřeba to vnímat i ve světle útoků na mešity ve světě a celkově, řekl bych, tíživé nálady a atmosféry v Česku,“ řekl k případu  předseda Ústředí muslimských obcí v České republice Muníb Hasan Alravi.

Nešlo o první vandalský útok na brněnskou mešitu. V roce 2016 tady český odpůrce islámu Martin Konvička se svými příznivci  pořádal piknik, na kterém demonstrativně pojídali vepřové a popíjeli alkohol.

Letošní útok přišel v době usmrcení velitele íránských elitních jednotek Kuds Kásema Solejmáního, který rozšiřoval vliv Íránu na Blízkém východě a podle prezidenta USA Donalda Trumpa nesl také odpovědnost za smrt mnoha a mnoha Američanů. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Půlka obyvatel říká, že si nic nedělá ani z příznaků, hromoval Hamáček. Takže vláda výrazně omezila pohyb, do ulic policie a armáda

22:38 Půlka obyvatel říká, že si nic nedělá ani z příznaků, hromoval Hamáček. Takže vláda výrazně omezila pohyb, do ulic policie a armáda

Vláda vyhlásila opět nouzový stav. Od pondělí na tři týdny bude také výrazně omezen pohyb osob. Pro …