Vyjádřila se Marine Le Penová

23.03.2016 13:31

Šéfka francouzské euroskeptické Národní Fronty Marine Le Penová a vůdce nizozemské Strany pro svobodu Geert Wilders patří mezi nejhlasitější kritiky islámu a muslimských migrantů. ParlamentníListy.cz přináší jejich bezprostřední reakci na teroristické útoky v Bruselu.

Vyjádřila se Marine Le Penová
Foto: Mwl.nl
Popisek: Kontroverzní nizozemský politik Geert Wilders
reklama

Le Penová se k teroristickým útokům vyjádřila v Kanadě, kde je na týdenní návštěvě. „Zločinecké sítě islámských fundamentalistů, které existují v evropských zemích, bychom měli začít brát konečně vážně a podniknout v tomto směru konkrétní kroky. To samé říkám doma ve Franci již několik posledních měsíců a budu to opakovat i v každé zemi, kam přijedu na návštěvu. Nechápu, proč se na islámský fundamentalismus pohlíží tak bohorovně. Kdokoli na tyto hrozby upozorní, je ihned obviněn z islamofobie. To platí ve Francii i tady v Kanadě,“ uvedla Le Penová před novináři v Montrealu.

Celé vyjádření Marine Le Penové je ZDE

Nizozemský politik a šéf aktuálně nejoblíbenější politické partaje Strana pro svobodu Geert Wilders, který patří mezi nejhlasitější kritiky islámu a migrační politiky otevřených dveří, se vyjádřil exkluzivně pro internetový server Breitbart. „Obávám se, že teroristickými útoky v Bruselu to zdaleka nekončí. Podle Europolu se nyní na kontinentu nachází 3000 až 5000 džihádistů, kteří bojovali v Sýrii a Iráku za Islámský stát a nyní se vrátili zpět do svých domovů. Někteří z nich se vrátili společně se stovkami tisíc žadatelů o azyl pocházejících z oblasti Blízkého východu a Afriky,“ prohlásil Wilders.

„Dva z teroristů, kteří se podíleli na listopadovém teroristickém útoku v Paříži, bojovali v Sýrii. Stejně jako teroristé, kteří se loni v srpnu pokusili provést teroristický útok ve vlaku spojujícím Amsterodam a Paříž. V Sýrii bojovali také dva extremisté, kteří v lednu 2015 vraždili v redakci francouzského satirického časopisu Charlie Hebdo. No a výcvik a zkušenosti z bojů v Sýrii za sebou měli i teroristé, kteří v květnu 2014 zastřelili čtyři návštěvníky židovského muzea v Bruselu,“ připomněl Wilders, který v těchto dnech stojí před soudem kvůli svým údajně islamofobním názorům.

Celé vyjádření Geerta Wilderse je ZDE

Právě navrátilce ze syrského a iráckého bojiště považuje Wilders za obrovskou hrozbu pro bezpečnost evropské populace. „Jsou to nebezpeční predátoři, kteří přitom bez problémů chodí po ulicích evropských metropolí. Je skutečně nepochopitelné, že jim evropské vlády umožní po tom všem návrat domů. A ještě děsivější je skutečnost, že po svém návratu nejsou okamžitě uvězněni,“ podivoval se Wilders a dodal, že do Nizozemska se již vrátily stovky džihádistů a vláda většině z nich umožňuje volný pohyb po ulicích a odmítá je vsadit do vězení. „Požaduji, aby byli zatčeni. Vláda, která tento krok odmítá učinit, je morálním spoluviníkem skutků těchto lidských zrůd.“

Wilders také požaduje, aby nizozemská vláda uzavřela hranice. Schengen považuje dle svých slov za „katastrofu“. „Jeden ze strůjců listopadových teroristických útoků v Paříži Salah Abdeslam měl možnost cestovat v loňském roce mezi Belgií a Nizozemskem, jak se mu zlíbilo. Něco takového nemůžeme tolerovat. Otevřené hranice představují obrovské riziko. Pokud nezískáme kontrolu nad vlastními hranicemi, vystavujeme tím naše občany nezměrné hrozbě,“ řekl Wilders a jako hlavní důvod krveprolití v Bruselu uvedl islám. „Musíme deislamizovat Západ. To je jediný způsob, jak uchránit naše životy a svobodu.“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pro
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Odevzdejte nám sochu maršála Koněva!“ Ruský ministr poslal rázný dopis Metnarovi. Toto v něm píše dále...

16:50 „Odevzdejte nám sochu maršála Koněva!“ Ruský ministr poslal rázný dopis Metnarovi. Toto v něm píše dále...

"Žádám vás, abyste co nejdříve odevzdali památník Ruské federaci," napsal mimo jiné ruský ministr ob…