Vyměňte ho! Hejtmanka nafasovala řidiče. Ten čte špatné knihy, hubují zastánci EU

18.11.2020 10:21

První jízda středočeské hejtmanky se služebním řidičem mířila na Národní třídu, kde se slavil konec komunismu a obnovení svobody slova. Ale když se hejtmanka pochlubila tím, čím se řidič vzdělává, začaly pršet názory, že by měla „pana Milana“ vyhodit. Kniha amerického konzervativce Bena Shapira totiž byla nejednomu ochránci EU a proklamovaným levičákům trnem v oku. Ale hejtmanka se za svého řidiče postavila.

Vyměňte ho! Hejtmanka nafasovala řidiče. Ten čte špatné knihy, hubují zastánci EU
Foto: Repro Twitter
Popisek: Hejtmanka Středočeského kraje Petra Pecková (STAN) s řidičem

Anketa

Dělá prezident Zeman svou práci dobře? (Ptáme se od 18.11.2020)

80%
20%
hlasovalo: 20367 lidí

Není to tak dlouho, co v křesle hejtmanky Středočeského kraje vystřídala Jaroslavu Pokornou Jermanovovou starostka Mnichovic Petra Pecková z hnutí STAN. Jaké změny se po dobu jejího mandátu odehrají je zatím otázkou, jedna věc se však měnit nebude. A to, kdo bude hejmanku vozit jako služební řidič. V příspěvku na twitteru Pecková informovala, že je to poprvé, co má k výkonu funkce i řidiče a její první cesta s ním byla na Národní třídu v rámci oslav výročí 17. listopadu. „Pan Milan je můj první řidič. Dělá tu práci od roku 1989. Vozil přede mnou 5 hejtmanů. Nebudu ho měnit,“ oznámila a dodala: „Dostal ode mě na cestu kávu. A já našla v autě jeho knihu.“

Ovšem právě kniha se na twitteru stala kamenem úrazu. Z fotografie, kterou hejtmanka, přiložila, je totiž vidět, že se jedná o knihu amerického konzervativního komentátora Bena Shapira „Jak zachránit západní civilizaci“. Na adresu řidiče se pak snesla celá řada urážek.

„Fuj, doufám, že váš neobtěžoval. Lidé, co čtou Shapira, jsou morálně pokřivení,“ napsal jeden z komentujících. „Ben Shapiro, LOL. Čtivo na úrovni Trikolory,“ odsuzoval další proevropský účet.

Anketa

Dělá prezident Zeman svou práci dobře? (Ptáme se od 18.11.2020)

80%
20%
hlasovalo: 20367 lidí
„Kdybych takovou knihu našel já, tak bych si raději hledal jiného řidiče. Když hltá literaturu tohoto charakteru, tak to rozhodně nebude žádný lumen...“ tvrdil eurodeferalista „Tomas von Altendorf“. Hejmanka se svého řidiče zastávala, že hltá literaturu celého spektra. „A to je skvělé.  Protože když čtete jen jednostranně zaměřené věci, nemáte rozhled. Takže doporučuji číst názorově rozmanité texty,“ doporučila.

Dotyčný však do řidiče za výběr knihy šil dál. „V tomto máte rozhodně pravdu, je třeba sbírat informace ze všech stran. Ale záleží kdo a na jaké úrovni ty informace prezentuje.

Shapiro je 36letý americký konzervativní novinář, podporovatel Trumpa, odpůrce potratů a k tomu tvrdí, že homosexualita je duševní choroba. Rovněž je známý svými kontroverzními prohlášeními na adresu Židů. Takže Ben Shapiro je ve zkratce něco jako Parlamentní listy – pro inteligentní a slušné lidi zbytečná ztráta času či rovnou nečitelný hnůj. Přeji hodně štěstí a racionální přehled.“

Doplňme, že v první volbě v roce 2016 Shapiro podporoval Teda Cruze a byl jak proti Trumpovi, tak proti Clintonové, takže nevolil. Ve volbách v roce 2020 volil Trumpa ze třech důvodů, jednak se prý zmýlil v tom, jakou politiku Trump prosazuje. Za druhé, v Trumpově charakteru se nezmýlil, ale veškerou škodu v tomto ohledu už Trump podle něho napáchal. A za třetí, demokraté se podle něho úplně zbláznili.

Nebyl sám, kdo mluvil o řidičově vyhození. „Tohle je ta nejvíc bizarní věc, co jsem viděl za hodně dlouhou dobu. Dokážu si to vysvětlit jenom tak, že se ho snažíte nějakým snesitelným způsobem vyhodit, jinak nechápu, proč veřejně sdílíte, že čte ultrakonzervativní literaturu,“ mínil fanoušek Václava Havla Ondřej Havel.

I zde se hejtmanka svého řidiče zastala: „Svou obhajobou svobody slova a racionální diskuse si vysloužil nenávist levice a dnes už nemůže veřejně přednášet bez ochrany policie. Tohle je bizarní. A to Vám nevadí.“

„Myslím, že tuto knihu mu podstrčila exhejtmanka nebo Babiš. Podívejte se na autorovy postoje. Podle mě něco mezi SPD a IVK, tedy hnůj,“ odsuzoval člen expertní platformy KoroNERV-20 Radim Dohnal a i zde měla hejtmanka odpověď.

Ozval se také viceprezident Svazu průmyslu a dopravy ČR Radek Špicar, který řidiče nezatracoval, ale doporučoval hejtmance, ať s řidičem knihu probere, „aby nezlomil nad Západem hůl“.

Došlo i na narážky na to, že má hejtmanka řidiče. „Těším se, že během volebního období dovedete středočeskou veřejnou dopravu do tak znamenitého stavu, že žádný řidič ani limuzína s podstrčenou homofobní literaturou nebudou potřeba,“ prohlašoval ironicky čtenář A2larmu Michal Špína. „Papalášský auto s řidičem a alt-right povinná četba? Čeho je STAN vlastně zkratka?“ rýpl si předseda levicové Budoucnosti Bob Čáp. Dodejme, že Ben Shapiro se označuje za konstitučního konzervativce a hnutí Alt-right kritizuje.

Objevily se i výstupy proti kádrování řidiče a hejtmanky za jednu knihu. „Prosím Vás, hlavně si z těch místních hysteriků nic nedělejte! To jsou samá práva pracujících (které neviděli ani z rychlíku), ale řidiče by vyhodili z práce za to, že čte knihy od ortodoxního Žida s liberálně konzervativními názory,“ nabádala publicistka Lucie Sulovská.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: kas

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Stovky hodin příprav a pak tohle!“ Krátce před tiskovkou s von der Leyenovou se to stalo... Babiš exkluzivně pro PL

18:30 „Stovky hodin příprav a pak tohle!“ Krátce před tiskovkou s von der Leyenovou se to stalo... Babiš exkluzivně pro PL

Premiér Andrej Babiš poskytl ParlamentnímListům.cz exkluzivně komentář týkající se výstupů některých…