Výpověď nakladatelství kvůli kalendáři s nacistickými pohlaváry. Petříček do toho zapojil i velvyslance Izraele

26.05.2020 21:10

Šéf české diplomacie Tomáš Petříček (ČSSD) dnes oznámil, že vnitro vypovědělo smlouvu o nájmu skladu s nakladatelstvím Naše vojsko, protože vydalo kalendář s portréty osobností tzv. třetí říše. Podle ministra zboží tohoto typu nemá na pultech českých obchodů co dělat. Stejně tak smlouvu nakladatelství vypověděl i pražský magistrát, který mu pronajímá prostory prodejny na Smíchově. Na vydavatele bylo již podáno trestní oznámení a další se chystá, informuje Deník.cz.

Výpověď nakladatelství kvůli kalendáři s nacistickými pohlaváry. Petříček do toho zapojil i velvyslance Izraele
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomáš Petříček

Ministr Petříček o záležitosti informoval po dnešním jednání s izraelským velvyslancem v Česku Danielem Meronem, který se na případ dotazoval.

„Informoval jsem ho, že trestní oznámení už bylo podáno a že Ministerstvo vnitra už vypovědělo nakladatelství smlouvu na sklad. Takové předměty nemají na pultech českých obchodů co dělat, zlehčují hrůzy nacistického režimu a zvlášť pro Izrael to musí být smutný pohled,“ přiblížil ministr zahraničních věcí ČR.

Z téhož důvodu smlouvu nakladatelství v dubnu s půlroční výpovědní lhůtou vypověděl i pražský magistrát na Andělu, kde mu pronajímá prostory prodejny na Smíchově.

Předseda Nadačního fondu obětem holocaustu Michal Klíma kvůli tomuto kalendáři podal trestní oznámení. Další chystá Federace židovských obcí (FŽO), která považuje samotné vydání kalendáře za podporu nacismu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vojtěchu, vraťte diplom. Znásilňování práva, stále dokola. Pánové nahoře nás záměrně udržují ve strachu, myslí si advokátka Zwyrtek Hamplová

20:25 Vojtěchu, vraťte diplom. Znásilňování práva, stále dokola. Pánové nahoře nás záměrně udržují ve strachu, myslí si advokátka Zwyrtek Hamplová

„Nedej bože, to tvoří po večerech sami?“ Známá a oceňovaná advokátka Jana Zwyrtek Hamplová kroutí hl…