Projekt Zítra to spustíme umožňuje základním a středním školám, základním uměleckým školám a studentským divadelním souborům kreativně oslavit 100. výročí Československé republiky. Školy nazkoušely hru Václava Havla Zítra to spustíme a během října ji odehrají ve své škole. Smyslem projektu není vytvořit profesionální představení, ale seznámit se skrze text Václava Havla s významným mezníkem české historie. Nejnápaditější školy představí své inscenace na minifestivalu v pražském Divadle v Dlouhé 27. listopadu.
„Máme velkou radost, že projekt školy oslovil a že se žáci a studenti kreativním způsobem seznámí s tak významnou událostí československé historie. Zároveň ale dnes nejde jen o sté výročí naší republiky a o předpoklady existence demokratického státu, ale také o jeho udržení a úspěšné fungování, jde o budoucnost dnešní mladé generace,“ vysvětluje smysl projektu Michael Žantovský, ředitel Knihovny Václava Havla.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: čtk
Jaké budou další kroky ANO?
Vládu se vám odvolat nepodařilo, ale dost pravděpodobně budete v příští vládě, jak se pak k celé kauze postavíte? Budete ji prošetřovat? Protože ani já pod hlavičkou ODS nevěřím nezávislému prošetření.
Další články z rubriky
4:44 Svátek české armády. Panoptikum při schvalování od účastníka
HISTORIE BEZ HYSTERIE „Během následujících let musela z ústavu odejít více než desítka graduovaných …
- 21:11 Docent Ševčík: Má Decroix vůbec maturitu? Tvrdá slova o ODS
- 20:28 Věděl Írán o útoku předem? Bret Weinstein předložil šokující teorii
- 18:32 „Zelenskyj mě nenávidí.“ Fico vyčíslil škody kvůli Ukrajině na 500 milionů eur
- 16:33 Podržte se. Smažák za 420 korun, a ještě hnusný. Voda za 220, klobása za 325. Na tohle lákají v Praze
- 12:33 Jak tomu pomohli? Ivan Vyskočil tuší za kauzami Babiše s Turkem špínu