Výroky pana premiéra se cítím velmi poškozená, rozjela se v rádiu Schillerová

15. 5. 2017 18:28

Dosavadní náměstkyně ministra financí pro oblast daní Alena Schillerová se nestane novou ministryní. Předseda vlády Bohuslav Sobotka má pochybnosti o tom, zda by postupovala dostatečně nezávisle v kauzách spojených právě s Andrejem Babišem. Co na premiérovy pochybnosti říká sama Schillerová? Zeptala se jí moderátorka Zuzana Bubílková v pondělní Kauze dne na Rádiu Impuls.

Výroky pana premiéra se cítím velmi poškozená, rozjela se v rádiu Schillerová
Foto: Hans Štembera
Popisek: Alena Schillerová, ministryně financí
reklama

Premiér Sobotka naznačil, že považuje Alenu Schillerovou za prodlouženou ruku pana Babiše. Ta se však brání, že ministra zná teprve od podzimu 2015 a blíže se začali poznávat až od 1. ledna 2016, kdy Schillerová na ministerstvo nastoupila.

Prozradila také, že její dcera se angažuje v politice a ona je na to hrdá. „Moje dcera se rozhodla angažovat v politice na regionální úrovni a já jsem na ni hrdá,“ zdůraznila dáma s tím, že její zeť sice poskytl sponzorský dar hnutí ANO, ale podle Schillerové v tom není problém.

Posléze důrazně odmítla, že by ona sama zpochybňovala vyšetřování kauz korunových dluhopisů, které se týkají několika stovek firem. Finanční správa prověřuje přednostně firmy, u kterých by hrozilo promlčení. Žádný jiný parametr na šetření neexistuje. Slova premiéra Sobotky se jí prý velmi dotkla. „Cítím se výroky pana premiéra velmi poškozena, ale já jsem 27 let státní úředník a vím, že musím snést více než ostatní,“ uvedla Schillerová.

„Nepůsobí to na mě nejlépe. Když mi pan Babiš řekl, že by chtěl nominovat mě, tak jsem tomu rozuměla. Já jsem člověk, který se pohybuje na ministerstvu financí, že tomu rozumím a především připravím státní rozpočet. Měla jsem ale jednu podmínku, kterou jsem řekla panu Babišovi a řekla bych to i panu premiérovi, kdyby se se mnou sešel. Já jsem panu Babišovi řekla, že se chci chovat absolutně apoliticky,“ zdůraznila.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Založeno za 60 Kč. Pak za 5000 Kč! Čáry máry fuk, firma hájená Hamáčkem je tu. V TV to nebylo

13:34 Založeno za 60 Kč. Pak za 5000 Kč! Čáry máry fuk, firma hájená Hamáčkem je tu. V TV to nebylo

Karibik, Spojené arabské emiráty, Ukrajina, Kypr, tam všude měly vlastníky společnosti spojené s ten…