Vyšetřovanému Dalíkovi přišla pomoc z Izraele. Svědek prý neslyšel, že by si říkal o úplatek

16.01.2014 18:39

Pro Marka Dalíka přišla z Izraele jedna dobrá zpráva. Na žádost našich úřadů vyslechli izraelští vyšetřovatelé svědka v kauze pochybností okolo nákupu obrněných transportérů Pandur pro ozbrojené síly naší republiky.

Vyšetřovanému Dalíkovi přišla pomoc z Izraele. Svědek prý neslyšel, že by si říkal o úplatek
Foto: hns
Popisek: Marek Dalík figuruje v kauze Pandur

„Ptali se ho, zda takovou nabídku slyšel. Protokol ještě nemám, ale prý neslyšel. Co přesně uvedl, bude zřejmé po doručení protokolu,“ řekl podle deníku Insider obhájce Marka Dalíka Tomáš Sokol. Napsal to internetový zpravodaj Aktuálně.cz.

Jediným izraelským účastníkem aféry, který by mohl být podle zpravodaje pro vyšetřující orgány zajímavý, je Lova Drori, viceprezident zbrojovky Rafael v Haifě, jež dodává do rakouských Pandurů dálkově ovládané střelecké věže.

V žalobní konstrukci vyšetřovatelé staví na svědectví klíčové osoby Rakušana Stephana Szücse, někdejšího manažera firmy Steyr v době dojednávání zakázky. Podle něj se právě jmenovaný Drori účastnil jednání a na úplatek pro Marka Dalíka se poptával.

Vyšetřovatelé tak touto stopou zjevně sledovali potvrzení svědectví, aby mohli Dalíkovo obvinění změnit na úplatkářství. Státní zastupitelství se odmítlo k případu vyjádřit. „Bohužel k tomu nemohu uvést žádnou informaci," řekl Insideru státní zástupce Jan Kořán, který případ vede.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Věslav Michalik (STAN), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: jma

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Velmi burcující a vážné!“ Covid u Zemana. Petr Žantovský vytáhl výbušnou teorii nákazy

7:55 „Velmi burcující a vážné!“ Covid u Zemana. Petr Žantovský vytáhl výbušnou teorii nákazy

TÝDEN V MÉDIÍCH Ústřední vojenská nemocnice měla ihned jasno, že nákaza prezidenta Miloše Zemana cov…