Vysíláte jen pitomoučkou šmíru, udeřilo na ČT

13.02.2017 8:14 | Zprávy
autor: vam

Kvalitu vlastní produkce České televize kritizuje na serveru Neviditelný pes právník a publicista Aleš Uhlíř. Dochází k závěru, že po změně vysílacího standardu, kdy jeho letitá televize už nebude schopna přijímat televizní vysílání, bude konečně moct přestat platit televizní poplatek. ,,Česká televize svým divákům (a plátcům) namísto zajímavých a hodnotných pořadů tohoto druhu nabízí leda jakousi pitomoučkou šmíru," uvádí doslova přispěvatel.

Vysíláte jen pitomoučkou šmíru, udeřilo na ČT
Foto: Koláž K. Pohner.
Popisek: vyvážené zpravodajství České televize, koláž.

Uhlíř se svěřil s tím, že jeho televizor je 16 let starý, ale stále funkční. A tak jej nemění. Není ani proč, protože televizní vysílání už nějakou dobu nesleduje. Televizor slouží k občasnému přehrání DVD, ale s novým monitorem to jde lépe na počítači, píše Uhlíř.

Celý text je ZDE

„Těch sledovaných televizních programů za čtyři roky nazpět je tak málo, že si na všechny dokážu vzpomenout,“ píše dále Uhlíř. V roce 2013 to byl dánský seriál Zločin, který se Česká televize snažila divákům dlouho utajit. Vysílal se vždy o nedělích nejdříve od 22.00 hodin, pak od 23.00 hod. „O vysílání Českou televizí šest let po jeho vzniku (v té době ho dávno odvysílaly jiné televize po celém světě) jsme se dověděli, jak jinak, na internetu. Ve stejném roce to byl televizní seriál České století, který jsem dokonce na stránkách Neviditelného psa pochválil v glose z 19. 11. 2013 Nad seriálem České století. Pak další dánské seriály – z nich poslední s názvem 1864 v minulém roce. Je to dost na to, aby se platil měsíc co měsíc televizní poplatek? Kde je ta nová, vlastní produkce České televize?“ ptá se Uhlíř.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Ústavní puč

Co tím přesně myslíte? Jak podle vás prezident násilně mění ústavní pořádky? Prezident přeci využil svého práva se obrátit na soud a ten nějak rozhodl, on přeci žádnou ústavu nemění, jen vlastně požádal o upřesnění, jak je myšlena, což je podle mě i dobře a snad pro příště budete jako politici věnov...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

20:31 „Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

Předseda Poslanecké sněmovny Tomio Okamura (SPD) se v pátek 26. června 2026 během dvoudenní konferen…