Vysoká novinářská úroveň, smějí se Šídlovi. Proč se trápit fakty?

Spustit čtení článku

Tato funkce je dostupná jen pro přihlášené uživatele s aktivním předplatným typu Lepší čtení a vyšší. Předplatné i Prémiové body PL můžete získat i zdarma, přečtěte si více v tomto článku.

25.01.2026 8:26 | Monitoring
autor: Miloš Polák

Komentátor serveru Seznam Zprávy Jindřich Šídlo se posmíval počínání politiků nové vládní koalice ANO, SPD a Motoristů. Jenže se zdá, že si naběhl. Bylo by dobré si zjistit fakta, vzkázal mu předseda Svobodných Libor Vondráček, poslanec zvolený na kandidátní listině SPD.

Vysoká novinářská úroveň, smějí se Šídlovi. Proč se trápit fakty?
Foto: Screen CNN Prima News
Popisek: Komrntátor serveru Seznam Zprávy Jindřich Šídlo na CNN Prima News

Jindřich Šídlo, komentátor serveru Seznam Zprávy, je mimo jiné spolutvůrcem satirického pořadu Šťastné pondělí. V jeho rámci pravidelně tvoří i texty do rubriky Šťastné slovo. Tentokrát si tropil žerty z toho, jak chce nová Babišova vláda bojovat proti cenzuře.

„Například již byla zcela nezvratitelně zachráněna svoboda slova. Po letech útlaku, kdy přední disidenti směli své názory šířit tak maximálně na svých sociálních sítích, YouTube, v podcastech a internetových či jakýchkoliv jiných televizích, mohou lidé konečně beze strachu vyslovit nahlas vlastní názor – třeba na svých sociálních sítích, YouTube, v podcastech a internetových či jakýchkoliv jiných televizích. Tečku za temným obdobím cenzury, která sice neexistovala, ale mohla by, udělal ve středu ústavněprávní výbor Sněmovny, když zřídil svůj podvýbor pro svobodu slova a zvolil jeho předsedu. Stal se jím Libor Vondráček, jinak též lídr zhnědlé strany Svobodní a poslanec SPD, který se před volbami s velkou slávou nechal podpořit významným slovenským rasistou a popíračem holokaustu Milanem Mazurkem,“ napsal Šídlo s dovětkem, že jde o zbytečnou parlamentní zašívárnu, která je dobrá především k tomu, aby inkasoval 21 tisíc korun pro jejího předsedu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Radek Koten byl položen dotaz

Lékaři

Já si lékařů vážím a nemají to snadné. Už samotné studium a ta zodpovědnost. Na druhou stranu dost jistě vlivem médií sledujeme případy, kdy došlo k nějakému pochybení na straně lékařů. Je tak na jejich nahrávání opravdu něco tak špatného a nepochopitelného? Já teda mám s lékaři dobrou zkušenost, al...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Libor Vondráček je fajn politik. Chytrý, sympatický, výřečný, objektivní, pravdivý, přitom klidný. , Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskusePreciosus , 25.01.2026 9:02:11

|  25 |  0

Další články z rubriky

„Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

4:44 „Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

Prezident dostal od Ústavního soudu to, co chtěl. Předběžné opatření, které vládu de facto nutí ho d…