Vystrčil má strach o Zemana. Napadl hradní kancelář a došlo i na zbavení pravomocí prezidenta

15.10.2021 18:45 | Zprávy

Obavy ohledně zacházení s hospitalizovaným prezidentem Milošem Zemanem v pátek vyjádřil předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS). „Pan prezident není v dobrých rukou,“ obává se Vystrčil a ukazuje na prezidentovo okolí. Míní, že Zemanovo okolí nyní podniká některé kroky i proti vůli samotného prezidenta. Žádný kontakt s prezidentem nemá premiér Andrej Babiš (ANO) a Hrad nekomunikuje ani s předsedou Senátu Parlamentu ČR, Vystrčil se proto obrátí přímo na nemocnici.

Vystrčil má strach o Zemana. Napadl hradní kancelář a došlo i na zbavení pravomocí prezidenta
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Předseda Senátu Miloš Vystrčil

Předseda Senátu Miloš Vystrčil vyjádřil na tiskové konferenci obavy, že prezident Miloš Zeman „není v dobrých rukou“. „Jsem přesvědčen, pokud mluvím o pracovnících Kanceláře prezidenta republiky, že pan prezident není v dobrých rukou. Nejsem si jistý, že všechny činěné kroky jsou s prezidentem konzultovány. Jak ho znám, jsem přesvědčen, že by některé věci neschválil a nesouhlasil s nimi,” zaznělo od předsedy horní komory.

S prezidentem nemá žádné spojení premiér Andrej Babiš (ANO), jenž novinářům ve čtvrtek řekl, že se Zemanem „nemá žádný kontakt“ a o stavu prezidenta neví ani předseda Senátu – okolí prezidenta totiž odmítá komunikovat.

Na pondělní dotaz, jaká je prognóza zdravotního stavu Miloše Zemana a zda je schopen zastávat svůj úřad, Hrad neodpověděl a Vystrčil se tak nyní uchýlil s žádostí o informace na Ústřední vojenskou nemocnici (ÚVN), kde se Zeman léčí. Dotaz položil Zemanovu lékaři a současně řediteli ÚVN Miroslavu Zavoralovi. Doufá, že nemocnice na rozdíl od kanceláře vedené kancléřem Vratislavem Mynářem odpoví.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: rak

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Ing. Miroslav Balatka byl položen dotaz

Víte, co mi přijde zajímavé?

Že všichni, kdo evidentně volili koalici SPOLU si nepřipouští, že za svůj neúspěch a úspěch jiných stran si mohou sami svou politikou. Proč máte dojem, že roste obliba protestních stran? Myslíte, že voliči jsou tak hloupí a věří populistům a extrémistům nebo připouštíte, že prostě tato vláda dělá ně...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Krach Ukrajiny. Má už jen pár týdnů

11:50 Krach Ukrajiny. Má už jen pár týdnů

Vedle válečných obtíží čelí Ukrajina decimovaná ruskou armádou i obtížím ekonomickým. Bez pomoci záp…