Vystřelím tě z kecek, tlusťochu! Foldynův velmi drsný vzkaz Novotnému z ODS

08.05.2019 19:03

Občanský demokrat Pavel Novotný, jinak také starosta pražských Řeporyjí, pravil na adresu sociálnědemokratického poslance Jaroslava Foldyny, že je to „kolaborantská svině“. A Foldyna si to nedal líbit. Pohrozil „tlusťochovi“ Novotnému, jak ho sám nazval, že ho „vystřelí z kecek“.

Vystřelím tě z kecek, tlusťochu! Foldynův velmi drsný vzkaz Novotnému z ODS
Foto: Repro Youtube
Popisek: Pavel Novotný
reklama

Mezi starostou Řeporyjí Pavlem Novotným z ODS a poslancem Jaroslavem Foldynou to posledních pár hodin pořádně jiskří. Jejich spor odstartoval ve chvíli, kdy Foldyna na sociální síti Twitter připomněl sté výročí smrti jednoho ze zakladatelů Československa – slavného letce a vojáka Milana Rastislava Štefánika. Novotný Foldynu označil za „kolaborantskou svini“.

Jenže tím to neskončilo. Novotný ještě přidal na plyn, když citoval ze slovenské Wikipedie: „Kolaborant (z neskorolatinského collaborare) je osoba spolupracujúca s vojenským nepriateľom, okupačnou mocou, prípadne s politickým nepriateľom proti záujmom vlastnej krajiny/politickej skupiny. Činnosť kolaboranta sa nazýva kolaborácia alebo kolaborantstvo.“ A přidal fotku Foldyny v motorkářské výstroji s lízátky, která rozdával při pouti s ruským motorkářkým gangem Noční vlci.