Využijí krizi, aby omezili svobodu slova. Nigel Farage se opřel do premiéra

12.08.2024 14:05 | Monitoring

Minulou sobotu vypukly ve Velké Británii rozsáhlé protesty proti migraci, vyvolané falešnými zprávami o útočníkovi ze Southportu. Policie označila akce za organizované krajně pravicovými skupinami, zatímco premiér Keir Starmer odsoudil násilí a slíbil boj proti extremistům. Nigel Farage obviňuje premiéra Keira Starmera z pokusu o ovládnutí veřejného diskurzu a omezení svobody slova, zatímco sám zdůrazňuje důležitost kritického myšlení a otevřené diskuse na sociálních médiích.

Využijí krizi, aby omezili svobodu slova. Nigel Farage se opřel do premiéra
Foto: Screen X PA Média
Popisek: Nigel Farage

Minulou sobotu ve Velké Británii vypukly rozsáhlé protesty. Demonstrace byly údajně vyvolány falešnými zprávami o útočníkovi ze Southportu, který byl mylně označen za muslimského přistěhovalce. Protesty zaměřené i proti nelegální migrace se uskutečnily v mnoha britských městech včetně Londýnu, Manchesteru či Southportu.

Policie uvedla, že akce organizují stínové krajně pravicové skupiny, které na internetu mobilizují podporu frázemi jako „dost je dost", „zachraňte naše děti" a „zastavte lodě".

Nový premiér Keir Starmer na krizové schůzce s ministry vyjádřil plnou podporu policii v boji proti extremistům. Z násilností obvinil „krajně pravicovou nenávist“ a slíbil, že chaos ukončí.

Nigel Farage o situaci hovořil pro Fox News jako o největších protestech od dob protestů Black Lives Matter vyvolaných smrtí George Floyda. Připomněl, že při těchto protestech se Keir Starmer v solidaritě postavil s protestujícími, kteří rabovali ulice a dopouštěli se násilností. „Ale teď se zdá, že protestuje bílá, pracující třída britských lidí,“ uvedl Farage s důrazem na to, že nikdo by neměl zneužívat sociální sítě k šíření nenávisti.

Farage následně kritizoval snahy vlády o regulaci sociálních médií, kde chce Starmerova vláda podle něj omezovat svobodu slova. Farage uvedl, že potlačování názoru a spekulací na internetu představuje hrozbu pro svobodu slova. Argumentuje, že i když nejsou informace vždy přesné, měli by mít lidé možnost o nich diskutovat a spekulovat.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Alena Kratochvílová

Mgr. Ondřej Kolář byl položen dotaz

Co myslíte tím zvláštním statusem pro Ukrajinu?

A myslíte, že vzhledem k prokazatelné korupci na Ukrajině je správné ji nějakým způsobem začleňovat do EU? Upřímně já nevěřím tomu, že pokud by byla v EU, že by to vytvořilo nějakou oponu pro Rusko. Proč by taky mělo? Myslíte, že kdyby třeba Ukrajina byla už teď v EU, že by ji snad Rusko nenapadlo?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Výhrůžka Pavlovi a drsné výlevy provázejí jmenování Babišovy vlády

9:40 Výhrůžka Pavlovi a drsné výlevy provázejí jmenování Babišovy vlády

Dnes byla jmenována vláda Andreje Babiše, čímž se uzavírá vládnutí Petra Fialy. Prezident Pavel při …