Využijte závěrů administrativní konference, doporučili ministrům senátoři

20.07.2012 12:19

Zrychlit proplácení plateb příjemcům, zjednodušit provádění a administraci podstatných změn projektů, zjednodušit a sjednotit výkaznictví, zjednodušit monitorovací zprávy a žádosti o platbu, zavést jednotný a jednoduchý informační systém, dořešit a vyjasnit přístup ke střetu zájmů.

Využijte závěrů administrativní konference, doporučili ministrům senátoři
Foto: ods.cz
Popisek: Senátor Miloš Vystrčil

To je jen zlomek z  řady konkrétních doporučení, které přinesla nedávná konference v sídle Senátu s názvem „Administrativní zátěž a programové období 2014 až 2020“,  jejímž gestorem byl senátor Miloš Vystrčil.

Právě závěry zmíněné konference se na své 28. schůzi zabýval ve středu Výbor pro územní rozvoj, veřejnou správu a životní prostředí. Výbor doporučil ministrovi pro místní rozvoj, aby ve spolupráci s ministrem financí a ministrem práce a sociálních věcí projednali a využili závěry setkání.

„Jsem velmi rád, že náš senátní výbor doporučil ministerstvům na připomínky reagovat a hlavně že vyslovil zájem se s ministerským vypořádáním a vyhodnocením závěrů konference seznámit,“ uvedl senátor a člen výboru Miloš Vystrčil.

Členové výboru současně požádali ministra pro místní rozvoj, aby zajistil pravidelné informování výboru Senátu o postupu prací na zjednodušení administrativní zátěže pro žadatele, příjemce a další orgány při čerpání finančních prostředků z fondů Evropské unie v programovém období 2014 – 2020.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: tan

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Poteče krev? Vtrhnou odpůrci Babiše do Sněmovny? Padla zlá slova, vlastně ještě horší

19:51 Poteče krev? Vtrhnou odpůrci Babiše do Sněmovny? Padla zlá slova, vlastně ještě horší

„Byl by to boj a rozhodně nic hezkého.“ To ne, žádné násilí! Ani evidentní političtí odpůrci nové Ba…