Významný anglický politik přirovnal špičky EU k Hitlerovi. Zde je odpověď od Donalda Tuska

17.05.2016 15:52

Bývalý starosta Londýna a jeden z hlavních stoupenců vystoupení Velké Británie z EU Boris Johnson to zřejmě přehnal. Podle předsedy Evropské rady Donalda Tuska bylo totiž jeho přirovnání EU k Hitlerovi za čárou. Informuje The Independent.

Významný anglický politik přirovnal špičky EU k Hitlerovi. Zde je odpověď od Donalda Tuska
Foto: commons.wikimedia.org/Andrzej Barabasz
Popisek: Donald Tusk

Tusk označil Johnsonovo přirovnání současné bruselské vlády k Adolfu Hitlerovi za „překročení hranic“. Bývalý starosta Londýna podle něj zažívá „politickou amnézii“, jak ukazuje ve svých vyjádřeních o tom, že EU má za cíl dobýt Evropu, stejně jako to chtěl Hitler.

Kontroverzní vyjádření Johnson učinil pro Sunday Telegraph, když poznamenal, že se EU snaží napodobit římské impérium. „Napoleon, Hitler, různí další to zkoušeli, a vždy to dopadlo tragicky,“ dodal a podotkl, že EU na to jde jen trochu jinou cestou.

Tusk se proti Johnsonově slovům ohradil s tím, že už „nemůže být zticha“, když takto mluví tak vlivný politik, jakým Johnson je.

Celý text zde

„Když jsem slyšel, že EU přirovnává k plánům a projektům Adolfa Hitlera, nemohl jsem být dále zticha. Takto absurdní argumenty by měly být zcela ignorovány, pokud je ovšem nevyslovil jeden z nejvlivnějších politiků vládnoucí strany,“ řekl Tusk a dodal, že Johnson tímto „překročil hranice racionální debaty“. „V určitém slova smyslu vyjádřil stav mysli a emocí mnoha Evropanů, nejen z Velké Británie,“ podotkl Tusk.

Johnson si však stojí za svým. „Za posledních několik tisíciletí tu vždy existovaly pokusy o dosažení snu římského impéria a mnohdy za použití síly. Evropská unie je jiná – ta se toho snaží dosáhnout byrokratičtějším způsobem.“

Hlavní problém vidí v tom, že EU nemá žádného opravdového vůdce a nikdo k ní tak necítí žádnou loajalitu, což v jeho očích znamená, že je „zcela protidemokratická“. Navíc se utápí v uměle vytvořeném mediálním chaosu, který zkresluje a podkopává snahy se racionálně rozhodovat, čímž podkopává demokracii.  

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: spa

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Horáček odhalil pikantnosti ze zákulisí prezidentské kampaně: Na velkoplošnou obrazovku s Drahošem se díval jeden člověk. Vítačka Vášáryová nám ubírala hlasy...

18:55 Horáček odhalil pikantnosti ze zákulisí prezidentské kampaně: Na velkoplošnou obrazovku s Drahošem se díval jeden člověk. Vítačka Vášáryová nám ubírala hlasy...

REPORTÁŽ Máme na víc. Předpremiéru dokumentu s tímto názvem, o posledních prezidentských volbách, vi…