Vždy je napřed o kousek, neoblíbený Kalousek. Šéf TOP 09 drtivě ,,uspěl" v průzkumu

16.08.2017 11:46

Největší oblibě se ze šestnácti předsedů politických stran a hnutí těší předseda SPD Tomio Okamura následovaný šéfem hnutí ANO Andrejem Babišem. Ukázal to alespoň aktuální průzkum společnosti SANEP.

Vždy je napřed o kousek, neoblíbený Kalousek. Šéf TOP 09 drtivě ,,uspěl" v průzkumu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda TOP 09 Miroslav Kalousek

Předseda strany Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura získal v průzkumu 38,4 %. V těsném závěsu za ním skončil s 37,9 % Andrej Babiš. Třetí místo pak patří šéfovi ODS Petru Fialovi, jenž získal 25,5 %. Následuje předseda KSČM Vojtěch Filip s 24,8 % a poté předseda Realistů Petr Robejšek. 

Premiéra Bohuslava Sobotku (ČSSD), jenž obdržel 18,9 % hlasů, předběhl i předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek.

Populárnější než předseda TOP 09 Miroslav Kalousek, jenž získal 16,4 % hlasů, je i předseda Svobodných Petr Mach. Za Kalouskem se pak umístil jak předseda Pirátů Ivan Bartoš, tak například i předseda Strany zelených Matěj Stropnický.

Předseda hnutí STAN Petr Gazdík skončil až za předsedou SPO Janem Velebou, a to o víc než dvě procenta. 

„Bohuslav Sobotka pak získal v souhrnu 69,5 % záporných hlasů, v čemž ho překonal pouze předseda TOP 09 Miroslav Kalousek se ziskem v souhrnu 69 % záporných hlasů,“ podotýká také průzkum SANEP. Jak však ukazuje tabulka, Kalousek patří mezi nejméně důvěryhodné lídry poltických stran. Na otázku, zda mu lidé důvěřují, odpovědělo 61,2 % rozhodně ne, spíše ne uvedlo 7,8 % dotázaných.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ten udavač se vysmívá i tobě. Práskač, mluví nějakou hatmatilkou. Na Václaváku to rozbalila Bára Štěpánová, ze záznamu si pouštěli slova o Babišově vězení

17:49 Ten udavač se vysmívá i tobě. Práskač, mluví nějakou hatmatilkou. Na Václaváku to rozbalila Bára Štěpánová, ze záznamu si pouštěli slova o Babišově vězení

REPORTÁŽ Ve 13. hodin v neděli 25. února odstartovala na Václavském náměstí v Praze demonstrace za S…