Vzkaz křesťanům od biskupa ze Sýrie: Muslimové se pomodlí za ovládnutí světa, nebo zabití nepřítele. Ne za mír!

17.06.2017 14:55

Biskup Antoine Audo SJ, chaldejský ordinář Aleppa a ředitel syrské charity, žádá nemuslimy, aby muslimům nepodsouvali své postoje. Obrací se i na křesťany a žádá je, aby muslimům nepodsouvali své vidění světa. Muslimský svět má totiž za sebou velkou historii a zdá se jim ponižující, když jim dnes někdo říká, jak jsou špatní.

Vzkaz křesťanům od biskupa ze Sýrie: Muslimové se pomodlí za ovládnutí světa, nebo zabití nepřítele. Ne za mír!
Foto: Archiv
Popisek: Modlící se muslimové v mešitě

„Muslimský svět prožívá v konfrontaci se současnou společností hluboké ponížení, a to na všech úrovních. Jako muslimové a především jako Arabové si uvědomují velikost svých dějin a zároveň nedokáží pochopit současný svět – a v tom se zakládá jejich pocit ponížení. Nedokáží akceptovat jinakost, pluralismus, svobodu svědomí, mezináboženský dialog apod. Vnímají to všechno jako ohrožení,“ říká duchovní. Jeho slova přinesl server RadioVaticana.cz.

Této frustrace zneužívají hráči, kteří mají dost peněz na to, aby mohli prosazovat svůj vliv na Blízkém východě i v Evropě. Islámský stát je také nástrojem ke zneužití této frustrace. Tato organizace prý nevznikla jen tak sama od sebe. Je to síla, která podle biskupa slouží finančním mocnostem na celosvětové úrovni.

Neměli bychom také zapomínat, že pro muslimy je těžké modlit se za mír, pomodlí se spíš za to, aby jednoho dne dosáhli ovládnutí světa, ale za mír ne.

„Myslím si, že pro muslimy je modlitba za mír obtížnou záležitostí. Spíš se mohou modlit za získání vlády nebo zabití nepřítele. Nemůžeme jim podsouvat křesťanské postoje. Oni mají jinou psychiku. Nelze od nich vyžadovat něco, co nepatří k jejich víře a kultuře,“ řekl syrský chaldejský biskup Antoin Audo SJ.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nic neřídili, nemají kvalifikaci! Paroubek srazil Fialovy ministry. Jméno po jménu

22:55 Nic neřídili, nemají kvalifikaci! Paroubek srazil Fialovy ministry. Jméno po jménu

Expremiér Jiří Paroubek se ve svém komentáři pro server VašeVěc.cz vyjádřil k nové vládě premiéra Pe…