Vznikla petice na ochranu Ukrajiny. Stojí za ní i komentátor Doležal

16.06.2014 15:55

Protože se v poslední době objevily petice, které v rusko-ukrajinském konfliktu podporují ruskou stranu, vznikla nyní i petice za ochranu Ukrajiny. Stojí za ní mimo jiné politický komentátor a signatář Charty 77 Bohumil Doležal.

Vznikla petice na ochranu Ukrajiny. Stojí za ní i komentátor Doležal
Foto: Hans Štembera
Popisek: Protest na podporu Ukrajiny
reklama

„Česká vláda a česká politická reprezentace bohužel podceňují vážnost situace a její dopad na českou politiku a českou národní bezpečnost. Premiér Sobotka rezolutně odmítl nabídku prezidenta Obamy na zvýšení americké vojenské účasti v Evropě, a to se zdůvodněním, že ČR něco takového nepotřebuje a nebude potřebovat. Inaugurace nového ukrajinského prezidenta se nezúčastnil žádný z čelných českých ústavních činitelů. Jsou to znepokojivé signály,“ stojí v petici.

Signatáři připomínají rok 1994, kdy byl podepsán závazek, že bude respektována nezávislost a suverenita Ukrajiny. Podpis tehdy připojila i Ruská federace. „Ruská federace tento svůj závazek soustavně porušuje hospodářským a vojenským nátlakem, anexí Krymu i vojenskou subverzí na východě a jihovýchodě Ukrajiny, kterou vydává za občanskou válku. Je povinností všech, kteří berou mezinárodní závazky vážně, aby se postavili za právo Ukrajinců,“ varuje petice.

Celý text si můžete PŘEČÍST ZDE.

„Vyzýváme Vládu České republiky a českou politickou reprezentaci, aby vzaly vážně svou politickou zodpovědnost za bezpečnost naší země a zájmy svobody, demokracie a lidských práv u nás i ve světě a solidárně se svými spojenci se jednoznačně postavily na stranu nezávislé Ukrajiny a jejích legitimních politických představitelů,“ dodávají signatáři.

Pokud prý totiž my nepomůžeme Ukrajině, pak zítra nebo pozítří už nikdo nepomůže nám. Petici sepsaly Klub na obranu demokracie, Konzervativní strana a Občanský institut.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pan
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pár hospod krachne na covid? Zdeněk Pohlreich vybouchne vzteky. Neuvidí rád

8:22 Pár hospod krachne na covid? Zdeněk Pohlreich vybouchne vzteky. Neuvidí rád

Docent Michael Kroh, ekonom a jeden z dlouholetých členů SPOZ, kroutí hlavou nad pláčem restauratérů…