Z Ameriky přichází velmi ostrý vzkaz Sorosovi. Skončí prý v ... Přečtěte si to sami

06.12.2017 11:50

Americký miliardář maďarského původu George Soros se opět stal terčem kritiky ze strany amerických politiků. Republikánský kandidát do senátu Roy Moore konkrétně uvedl, že Soros přijde do pekla.

Z Ameriky přichází velmi ostrý vzkaz Sorosovi. Skončí prý v ... Přečtěte si to sami
Foto: Repro foto youtube.com
Popisek: George Soros, sponzor politických neziskovek

Soros je považován dlouhá léta za blízkého spojence Hillary Clintonové a demokratů a pravidelně posílá finanční dary. Vedle toho se jeho organizace Open Society Foundations zaměřuje v celosvětovém měřítku na podporu levicových projektů. Některé evropské vlády jeho aktivity označují za pokusy o snížení jejich autority. Značně napjaté vztahy má Soros s maďarským premiérem Viktorem Orbánem a jeho pravicovou vládou.

Na růžích ustláno ale nemá levicově orientovaný mecenáš ani doma ve Spojených státech. Zejména z pohledu republikánů a Donalda Trumpa, kteří veřejně kritizují jeho politické aktivity, v rámci kterých podporuje díky svým prakticky neomezeným penězovodům liberální přistěhovaleckou politiku, multikulturní projekty či projekty zaměřené na rovnost pohlaví. Nijak oblíben není pro své aktivity Soros ani v Izraeli, byť je sám židovského původu.

Celý text v angličtině je ZDE.

Konkrétně republikánský kandidát do senátu Roy Moore bezpochyby mezi příznivce sedmaosmdesátiletého Sorose rozhodně nepatří. Jasně to dal najevo jako host rozhlasového pořadu konzervativce Bryana Fischera. „Jeho agenda je liberální od A do Z, a to rozhodně není to, po čem by Američané toužili. Je propagátorem naprosto odlišné kultury. Soros pocházi ze světa, který je mi naprosto vzdálený.“

„Soros neuznává boha ani žádnou morálku. Chtěl bych mu dále vzkázat, že bez ohledu na množství svých peněz skončí v pekle,“ uvedl Moore, který také byl za svá ostrá slova vůči Sorosovi kritizován. Jejich autoři poukazovali na to, že šlo vzhledem k Sorosově původu o antisemitismus. Mluvčí Moore však v reakci uvedl, že není třeba se omlouvat. „Šlo o antisorosovské komentáře, nikoli o antisemitské komentáře.“

Samotný Moore ale jinak neprožívá právě nejlepší časy své politické kariéry. Stejně jako mnozí další američtí politici, herci, producenti či zpěváci čelí obvinění ze sexuálního obtěžování. V jeho případě se rovněž jedná o případ starý desítky lety, kdy se měl „zaplést“ s tehdy ještě nezletilou dívkou. Obvinění však proti jeho nepřístojnému chování vzneslo hned několik žen a dívek. Moore veškerá obvinění popírá.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pro

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nuly! Novináři, politici a lidé za počítačem. Zeman před 17. listopadem rozdával rány

22:02 Nuly! Novináři, politici a lidé za počítačem. Zeman před 17. listopadem rozdával rány

Jako již každý čtvrtek, ani dnes nebyli diváci TV Barrandov ochuzeni o názory prezidenta Miloše Zema…