Z Drahoše si udělali druhého strýčka Bradyho. Teď tu hračku zahodí a najdou si zase jinou

27.01.2018 17:49

Novinářka Lucie Sulovská na svém facebooku citovala z článku Daniela Kaisera z Echo24.cz. Kaiser v článku upozorňuje na skutečnost podobnosti příběhu Jiřího Drahoše a strýce Bradyho. Podle něj prohra Jiřího Drahoše pro něj bude znamenat stejný osud jako pro strýčka Bradyho. Dle Sulovské to Kaiser vystihl přesně.

Z Drahoše si udělali druhého strýčka Bradyho. Teď tu hračku zahodí a najdou si zase jinou
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Drahoš

Kauza strýce Bradyho  se týkala vyznamenání-nevyznamenání Hermanova strýce Jiřího BradyhoJádrem sporu bylo prohlášení ministra kultury, že prezident Miloš Zeman neudělil vyznamenání Bradymu kvůli ministrovu setkání s dalajlámou.

Kaiser na serveru Echo24.cz napsal, že Drahoš bude v případě prohry následovat cestu osudu Bradyho „Dovoluji si hádat, že pokud profesor Drahoš prohraje, čeká ho osud strýčka Bradyho. Fanatický střed, který si z něho před pár týdny udělal hračku, hračku zase pohodí a bude vyhlížet novou symbolickou bitvu s populismem a průměrným člověkem. V tom aranžmá nezbylo místo pro tradiční pravici a levici – a to je jeho velká slabina,“ uvedl Kaiser. Podle něj se tady hraje právě podle vzoru této kauzy. 

Vnímá to tak, že polovina národa adoruje předhozenou figurku, o které se předtím nic moc nevědělo a nad níž se zase po skončení celé hry rychle slehne zem. „Jestli se v tomto systému dá vysledovat nějaká tendence, je to tendence k úpadku. Karel Schwarzenberg byl při vší možné kritice svébytný muž, který nepotřeboval tahat své názory z poznámek napsaných pro něj jakýmsi štábem, měl svou čest a voliči si o něm mohli udělat představu dávno,“ říká. Naopak Jiří Drahoš nepředhodil do „ringu“ žádné reálné důvody, proč by se měl stát prezidentem. „Proč o tu funkci usiluje, kdo mu to vnukl,“ komentuje Kaiser. 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: sla

Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

Kde berete tu jistotu, že si udržíme nejnižší nezaměstnat?

Já spíš v médiích čtu, jak se bude příští rok propouštět. Jak jste na krachy firem a živnostníků připraveni? Stačí se podívat, co se děje na úřadech práce dnes. A vyřešil jste to nějak? Ne

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ajajaj, tohle se v kavárně líbit nebude. Petr Pavel je u Ukrajiny „realista“

21:00 Ajajaj, tohle se v kavárně líbit nebude. Petr Pavel je u Ukrajiny „realista“

„I voják může být ve funkci prezidenta humanistou,“ říká generál Petr Pavel, jenž byl hostem pořadu …