Z Drahoše si udělali druhého strýčka Bradyho. Teď tu hračku zahodí a najdou si zase jinou

27.01.2018 17:49

Novinářka Lucie Sulovská na svém facebooku citovala z článku Daniela Kaisera z Echo24.cz. Kaiser v článku upozorňuje na skutečnost podobnosti příběhu Jiřího Drahoše a strýce Bradyho. Podle něj prohra Jiřího Drahoše pro něj bude znamenat stejný osud jako pro strýčka Bradyho. Dle Sulovské to Kaiser vystihl přesně.

Z Drahoše si udělali druhého strýčka Bradyho. Teď tu hračku zahodí a najdou si zase jinou
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Drahoš

Kauza strýce Bradyho  se týkala vyznamenání-nevyznamenání Hermanova strýce Jiřího BradyhoJádrem sporu bylo prohlášení ministra kultury, že prezident Miloš Zeman neudělil vyznamenání Bradymu kvůli ministrovu setkání s dalajlámou.

Kaiser na serveru Echo24.cz napsal, že Drahoš bude v případě prohry následovat cestu osudu Bradyho „Dovoluji si hádat, že pokud profesor Drahoš prohraje, čeká ho osud strýčka Bradyho. Fanatický střed, který si z něho před pár týdny udělal hračku, hračku zase pohodí a bude vyhlížet novou symbolickou bitvu s populismem a průměrným člověkem. V tom aranžmá nezbylo místo pro tradiční pravici a levici – a to je jeho velká slabina,“ uvedl Kaiser. Podle něj se tady hraje právě podle vzoru této kauzy. 

Vnímá to tak, že polovina národa adoruje předhozenou figurku, o které se předtím nic moc nevědělo a nad níž se zase po skončení celé hry rychle slehne zem. „Jestli se v tomto systému dá vysledovat nějaká tendence, je to tendence k úpadku. Karel Schwarzenberg byl při vší možné kritice svébytný muž, který nepotřeboval tahat své názory z poznámek napsaných pro něj jakýmsi štábem, měl svou čest a voliči si o něm mohli udělat představu dávno,“ říká. Naopak Jiří Drahoš nepředhodil do „ringu“ žádné reálné důvody, proč by se měl stát prezidentem. „Proč o tu funkci usiluje, kdo mu to vnukl,“ komentuje Kaiser. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: sla

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Potřetí navrhují Koudelku na generála? Prezident Zeman Soukupovi vyjmenoval, co šéf BIS napáchal jenom v mezidobí

22:47 Potřetí navrhují Koudelku na generála? Prezident Zeman Soukupovi vyjmenoval, co šéf BIS napáchal jenom v mezidobí

Prezident Miloš Zeman ve čtvrtek opět promluvil k českým divákům na TV Barrandov o svých názorech na…