Z Drahoše si udělali druhého strýčka Bradyho. Teď tu hračku zahodí a najdou si zase jinou

27.01.2018 17:49

Novinářka Lucie Sulovská na svém facebooku citovala z článku Daniela Kaisera z Echo24.cz. Kaiser v článku upozorňuje na skutečnost podobnosti příběhu Jiřího Drahoše a strýce Bradyho. Podle něj prohra Jiřího Drahoše pro něj bude znamenat stejný osud jako pro strýčka Bradyho. Dle Sulovské to Kaiser vystihl přesně.

Z Drahoše si udělali druhého strýčka Bradyho. Teď tu hračku zahodí a najdou si zase jinou
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Drahoš

Kauza strýce Bradyho  se týkala vyznamenání-nevyznamenání Hermanova strýce Jiřího BradyhoJádrem sporu bylo prohlášení ministra kultury, že prezident Miloš Zeman neudělil vyznamenání Bradymu kvůli ministrovu setkání s dalajlámou.

Kaiser na serveru Echo24.cz napsal, že Drahoš bude v případě prohry následovat cestu osudu Bradyho „Dovoluji si hádat, že pokud profesor Drahoš prohraje, čeká ho osud strýčka Bradyho. Fanatický střed, který si z něho před pár týdny udělal hračku, hračku zase pohodí a bude vyhlížet novou symbolickou bitvu s populismem a průměrným člověkem. V tom aranžmá nezbylo místo pro tradiční pravici a levici – a to je jeho velká slabina,“ uvedl Kaiser. Podle něj se tady hraje právě podle vzoru této kauzy. 

Vnímá to tak, že polovina národa adoruje předhozenou figurku, o které se předtím nic moc nevědělo a nad níž se zase po skončení celé hry rychle slehne zem. „Jestli se v tomto systému dá vysledovat nějaká tendence, je to tendence k úpadku. Karel Schwarzenberg byl při vší možné kritice svébytný muž, který nepotřeboval tahat své názory z poznámek napsaných pro něj jakýmsi štábem, měl svou čest a voliči si o něm mohli udělat představu dávno,“ říká. Naopak Jiří Drahoš nepředhodil do „ringu“ žádné reálné důvody, proč by se měl stát prezidentem. „Proč o tu funkci usiluje, kdo mu to vnukl,“ komentuje Kaiser. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: sla

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Gotta vám nutili, mě odstavili, napsal Jaroslav Hutka. Co se teď ozvalo, ať radši nečte

7:47 Gotta vám nutili, mě odstavili, napsal Jaroslav Hutka. Co se teď ozvalo, ať radši nečte

Ne pro každého byla sobota 12. 10. dnem piety za mistra Karla Gotta. Jaroslav Hutka ji využil jako p…