Z Drahoše si udělali druhého strýčka Bradyho. Teď tu hračku zahodí a najdou si zase jinou

27. 1. 2018 17:49

Novinářka Lucie Sulovská na svém facebooku citovala z článku Daniela Kaisera z Echo24.cz. Kaiser v článku upozorňuje na skutečnost podobnosti příběhu Jiřího Drahoše a strýce Bradyho. Podle něj prohra Jiřího Drahoše pro něj bude znamenat stejný osud jako pro strýčka Bradyho. Dle Sulovské to Kaiser vystihl přesně.

Z Drahoše si udělali druhého strýčka Bradyho. Teď tu hračku zahodí a najdou si zase jinou
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Drahoš
reklama

Kauza strýce Bradyho  se týkala vyznamenání-nevyznamenání Hermanova strýce Jiřího BradyhoJádrem sporu bylo prohlášení ministra kultury, že prezident Miloš Zeman neudělil vyznamenání Bradymu kvůli ministrovu setkání s dalajlámou.

Kaiser na serveru Echo24.cz napsal, že Drahoš bude v případě prohry následovat cestu osudu Bradyho „Dovoluji si hádat, že pokud profesor Drahoš prohraje, čeká ho osud strýčka Bradyho. Fanatický střed, který si z něho před pár týdny udělal hračku, hračku zase pohodí a bude vyhlížet novou symbolickou bitvu s populismem a průměrným člověkem. V tom aranžmá nezbylo místo pro tradiční pravici a levici – a to je jeho velká slabina,“ uvedl Kaiser. Podle něj se tady hraje právě podle vzoru této kauzy. 

Vnímá to tak, že polovina národa adoruje předhozenou figurku, o které se předtím nic moc nevědělo a nad níž se zase po skončení celé hry rychle slehne zem. „Jestli se v tomto systému dá vysledovat nějaká tendence, je to tendence k úpadku. Karel Schwarzenberg byl při vší možné kritice svébytný muž, který nepotřeboval tahat své názory z poznámek napsaných pro něj jakýmsi štábem, měl svou čest a voliči si o něm mohli udělat představu dávno,“ říká. Naopak Jiří Drahoš nepředhodil do „ringu“ žádné reálné důvody, proč by se měl stát prezidentem. „Proč o tu funkci usiluje, kdo mu to vnukl,“ komentuje Kaiser. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: sla
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Babiš se ve sněmovně zcela mimořádně vytočil: Co to tady předvádíte? Takhle oblbovat lidi bych nedokázal

21:31 Babiš se ve sněmovně zcela mimořádně vytočil: Co to tady předvádíte? Takhle oblbovat lidi bych nedokázal

Předseda vlády Andrej Babiš (ANO) se dnes při sněmovním jednání pustil do poslanců, kteří kritizují …