„Referendum je vždy líbivým pozlátkem pro voliče, ale ve skutečnosti nejčastěji projevem bezmoci politika. Když politikovi docházejí argumenty a chce se zbavit odpovědnosti, vždy může vyhlásit referendum a ještě získat politické body. Politická cena referenda je vždy tím výše, čím zásadnější a nezvratnější rozhodnutí nutí občany činit a dopadá i na další generace voličů – v době, kdy politik už dávno není u moci,“ upozorňuje Stehlíková v textu na serveru Akltuálně.cz.
Odpůrci EU, kteří se chtěli dostat k moci, spustili mnohdy velmi manipulativní a agresivní kampaň, která přinesla své ovoce. Jedním z jejich smutných plodů byla podle autorky i smrt labouristické poslankyně Jo Coxové, která volala po setrvání Velké Británie v EU. Na jednom z mítinků k ní přistoupil muž, podle svědků zvolal, že Británie má být na prvním místě, a političku zastřelil.
Občané ostrovního království této kampani uvěřili. „Britové nedokázali připustit, že původcem jejich ekonomických a politických problémů mohou být oni sami. Chtěli viníka – a dostali ho. Zákeřný Brusel, obludná evropská byrokratická mašinerie a nenasytní přistěhovalci jsou přece daleko lepším terčem pro hněv a nenávist než vědomí vlastních chyb nebo potřeba něco měnit ve vlastním životě i společnosti,“ doplnila politička, jež je dnes členkou Liberálně-ekologické strany Martina Bursíka.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp