Z EU vystoupíme přímo do tlamy ruského medvěda. A lidé jako Klaus už se na to moc těší, varuje Džamila Stehlíková

26.06.2016 8:41 | Zprávy

Bývalá ministryně pro lidská práva a menšiny Džamila Stehlíková zkritizovala britské politiky za to, že připustili referendum o vystoupení z EU. Vypsání referenda je podle jejího názoru ukázkou slabosti politiků. Podle exministryně ovšem selhali i Britové, když ze svých vlastních chyb obvinili Brusel. Navíc podlehli dezinformační kampani Ruska, které usiluje o rozbití EU. Moc ruského prezidenta Vladimira Putina prý sahá i za oceán.

Z EU vystoupíme přímo do tlamy ruského medvěda. A lidé jako Klaus už se na to moc těší, varuje Džamila Stehlíková
Foto: wikipedia.org
Popisek: Džamila Stehlíková

„Referendum je vždy líbivým pozlátkem pro voliče, ale ve skutečnosti nejčastěji projevem bezmoci politika. Když politikovi docházejí argumenty a chce se zbavit odpovědnosti, vždy může vyhlásit referendum a ještě získat politické body. Politická cena referenda je vždy tím výše, čím zásadnější a nezvratnější rozhodnutí nutí občany činit a dopadá i na další generace voličů – v době, kdy politik už dávno není u moci,“ upozorňuje Stehlíková v textu na serveru Akltuálně.cz.

Odpůrci EU, kteří se chtěli dostat k moci, spustili mnohdy velmi manipulativní a agresivní kampaň, která přinesla své ovoce. Jedním z jejich smutných plodů byla podle autorky i smrt labouristické poslankyně Jo Coxové, která volala po setrvání Velké Británie v EU. Na jednom z mítinků k ní přistoupil muž, podle svědků zvolal, že Británie má být na prvním místě, a političku zastřelil.

Občané ostrovního království této kampani uvěřili. „Britové nedokázali připustit, že původcem jejich ekonomických a politických problémů mohou být oni sami. Chtěli viníka – a dostali ho. Zákeřný Brusel, obludná evropská byrokratická mašinerie a nenasytní přistěhovalci jsou přece daleko lepším terčem pro hněv a nenávist než vědomí vlastních chyb nebo potřeba něco měnit ve vlastním životě i společnosti,“ doplnila politička, jež je dnes členkou Liberálně-ekologické strany Martina Bursíka.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Mgr. Jana Černochová byl položen dotaz

Proč odmítáte zveřejnit celou vaší bakalářskou práci?

A jak je možné, že k ní vůbec není veřejný přístup? To by přeci měl být, a to u všech prací nejen vašich a těch bakalářských. A na jaké škole jste vystudovala magistra? Co vím, tak školu, na které jste dělala bakaláře ministerstvo zrušilo

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ludwig založil Štít demokracie. Nechce, aby Rusové ovlivnili volby

22:40 Ludwig založil Štít demokracie. Nechce, aby Rusové ovlivnili volby

Datový vědec Petr Ludwig, odborník na bezpečnost v mediálním a digitálním prostoru Roman Máca a Tony…