Z Newsroomu ČT24 zavolali Jaroslavu Pleslovi. A pak jim spadla čelist jako naposledy s Xaverem

29.10.2019 19:24

Mediálním trhem zatřásla zpráva, že nejsledovanější českou televizi Novu koupí nejbohatší Čech Petr Kellner. Tématu se věnoval i pořad Newsroom ČT24, který chtěl k tématu slyšet i komentář šéfredaktora MF Dnes Jaroslav Plesla. Podívejte se sami, co odpověděl...

Z Newsroomu ČT24 zavolali Jaroslavu Pleslovi. A pak jim spadla čelist jako naposledy s Xaverem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jaroslav Plesl
reklama

Nejbohatší Čech Petr Kellner kupuje největší českou soukromou televizi – Novu. Podle neoficiálních údajů za ni zaplatil téměř padesát miliard korun. Významné změně vlastníka televize na mediálním trhu se věnoval i pořad Newsroom ČT24.

Moderátorka Tereza Řezníčková před kamerou uvažovala, zda si Kellner koupil Novu jen kvůli jejím ekonomickým výsledkům, nebo kvůli tomu, že se může pokusit ovlivnit mínění o svých obchodních aktivitách. Kellnerova PPF prý podobné spekulace odmítá a zdůrazňuje, že skupina jen využila investiční příležitost. PPF odmítla, že by se přes Novu mohla pokoušet ovlivňovat společenské klima.

Šéfredaktor serveru Hlídací pes.org Robert Břešťan k tomu poznamenal, že na mediálním trhu není po oznámení této zprávy nálada úplně dobrá. „Nálada kolem toho faktu, že Petr Kellner kupuje Novu, není úplně dobrá, řekněme na mediálně-politické scéně,“ prohlásil Břešťan.

Komentátor serveru Seznam Zprávy.cz k tomu doplnil, že není tajemstvím, že Petr Kellner má dobré vztahy s prezidentem Milošem Zemanem a Miloš Zeman při svých návštěvách Číny Kellnera zmiňuje jako jednoho z podnikatelů, kterému chce pomoct. „To, že se blíží konec mandátu prezidenta Zemana, protože tři roky, to je v byznysu nic, tak musí tu Novu a Petra Kellnera nutně vést k úvahám, že mocenské pozice je třeba pojišťovat i jinak,“ poznamenal k tomu Šídlo.

Na Kellnerův obchod roku se redaktoři pořadu zeptali také šéfredaktora MF Dnes Jaroslava Plesla. A co jim odpověděl?

„Zavolali včera z Newsroomu ČT168 s otázkou, jestli PPF nebude ovlivňovat obsah Novy. Tak jsem se té mladičké redaktorky zeptal, jestli ředitel ČT, kterej přišel z Novy, respektive z PPF, má nějakej vliv na obsah vysílání ČT. A teď hádejte, jestli to v té veřejnoprávní službě odvysílali...,“ napsal na sociální síti Facebook v narážce na skutečnost, že Petr Dvořák vedl právě TV Nova, než se stal generálním ředitelem veřejnoprávní České televize.

Připomeňme, že MF Dnes, kterou Plesl vede, před lety koupil premiér Andrej Babiš (ANO) a list je momentálně odložen v jeho svěřenském fondu.  

Jaroslav Plesl promlouvá

V následné diskusi si Plesl postěžoval, že „za tu manipulaci chtějí 135 Kč měsíčně. Šmejdi“.

Jaroslav Plesl promlouvá

Jihočeský senátor Tomáš Jirsa (ODS) poznamenal, že mu přijde podivné, když se novináři placení např. z peněz Zdeňka Bakaly stěžují na to, že si Petr Kellner koupil Novu.

„Nová definice českého mediálního chucpe: za peníze Zdeňka Bakaly vyjadřovat znepokojení nad Kellnerovou koupí Novy,“ uvedl Jirsa.

Tomáš Jirsa promlouvá

Europoslanec Jan Zahradil (ODS) si ještě přisadil. „To se dalo čekat. Chtělo by to nějaký zákon na ochranu svobody tisku, jehož součástí by byl paragraf, že všechna média se převádějí do sféry veřejnoprávna s výjimkou těch, co vlastní Zdeněk Bakala,“ poznamenal Zahradil.

Ing. Jan Zahradil

  • ODS
  • Řekněme NE evropské federaci!
  • europoslanec

Jan Zahradil promlouvá

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Maláčová v problémech. Ještě horší čekají na Hamáčka, a nejen kvůli radovánkám na dovolené. Poprvé se začalo mluvit o pádu vlády

14:02 Maláčová v problémech. Ještě horší čekají na Hamáčka, a nejen kvůli radovánkám na dovolené. Poprvé se začalo mluvit o pádu vlády

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) má potíže. Na její ministerstvo vtrhla polic…