Z cikána udělali Roma. A musel se omluvit. Teď hvězda ČT řekla, co si o tom myslí

05.02.2019 13:41

Deník Express a reportérky Barbora Koukalová a Lucie Saleová vyrazily za Zdeňkem Godlou, představitelem role Franty v seriálu ČT Most! Ten okomentoval jak svou roli v seriálu, tak otázky rasismu. Vysvětlil, proč použil termín „cikán“. „Celej život jsem byl cikán, teď budu Rom,“ řekl herec o termínu, za který se potom omluvil. Roli v seriálu prý vzal také proto, aby se ukázalo, že se Romové jenom neurážejí.

Z cikána udělali Roma. A musel se omluvit. Teď hvězda ČT řekla, co si o tom myslí
Foto: Repro ČT
Popisek: Zdeněk Godla v roli Franty v populárním seriálu Most!

Zdeněk Godla, kterému se teď přezdívá „domestikovaný Franta“, je z Chomutova. Na své město je hrdý. Před natáčením seriálu prý do Mostu příliš nejezdil, ale teď je tam často. Že je teď slavný, je podle něj hezké, i když ho to občas obtěžuje. Ale snaží se nechovat namyšleně. Říká, že své seriálové povolání popeláře nikdy předtím nezkoušel, ale má bratrance, kteří oranžový mundúr oblékali či oblékají.

Anketa

Česko uznalo za prezidenta Venezuely Juana Guaidóa. Souhlasíte?

hlasovalo: 14253 lidí

Údajně při natáčení navázal přátelství s obyvateli Chanova,  o kterých říká, že žijí jinak, než se ukazuje v médiích. Moderátorka, která Zdeňka Godlu zpovídala, se ho pak zeptala na jeho názor na transsexuály. Godlovi podle jeho vyjádření nevadí, neodsuzuje ani lesby, ani homosexuály. Došlo i na označení cikán, které Godla použil a následně se za ně omluvil. Prý byl zvyklý, že se mu říká cikán, ale jak sám dodal, nezná historii termínu a nechal se poučit. „Celej život jsem byl cikán, teď budu Rom,“ dodal k omluvě. Uvedl, že s rasismem se setkal hodněkrát, třeba i v Chomutově, kde bydlí. Například když šel s manželkou do restaurace na pivo, tak se jich zeptali, zda mají klubovou kartu a když neměli, tak je poslali pryč. Rasismus v seriálu nevnímá, protože jde o nadsázku. „Vždyť je to komedie, ukážu, že se neumíme jenom urazit,“ prozradil herec jeden z důvodů, proč roli Franty vzal. Ale podle jeho vyjádření se stejně někteří urazili, což ho mrzí.

Fotogalerie: - Velká čtyřka bez psa

Prezident republiky Miloš Zeman přijal nejvyšší ús...
Prezident republiky Miloš Zeman přijal nejvyšší ús...
Prezident republiky Miloš Zeman přijal nejvyšší ús...
Prezident republiky Miloš Zeman přijal nejvyšší ús...
Prezident republiky Miloš Zeman přijal nejvyšší ús...
Prezident republiky Miloš Zeman přijal nejvyšší ús...

Uvedl, že by se chtěl živit herectvím a režisér Petr Václav mu už nabídl další roli. Ohledně svého zaměstnání Godla prohlásil, že dělá úplně všechno, živil se například jako zedník, a nebrání se žádné práci. Okomentoval i časté tvrzení, že Romové jsou spokojení na sociálních dávkách. Podle Godly to není pravda a Romové nechtějí stát ve frontě na dávky. Svěřil se, že jeho žena jako invalidní důchodkyně dávky bere, a v té frontě je velký tlak. Má tři děti, první syn již založil rodinu, mladší se učí automechanikem, dcera je stále na střední škole, ale podle Godly chce být módní návrhářkou. Na stáří by se chtěl odstěhovat na vesnici někde blízko Chomutova.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: kas

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Zeman umře?“ Sranda z Babiše a Soukupa: To jste si předplatili na ČT. Nový pořad

7:21 „Zeman umře?“ Sranda z Babiše a Soukupa: To jste si předplatili na ČT. Nový pořad

Boj proti dezinformacím už nikdy nebude stejný jako dříve. Česká televize v neděli večer spustila sv…