Z nakradeného Babiš ještě předvádí velkodušnost. Táňa Fischerová je zcela zhnusena jeho nemravností

19. 2. 2017 18:53

Co je a co není charita, se rozhodla vysvětlit ministrovi financí Andreji Babišovi (ANO) politička a herečka Táňa Fischerová. Její komentář přinesl server DeníkReferendum.cz. Peníze, které velkodušně rozdává, měl podle jejího názoru zaplatit státu na daních, charitu provozovat z poctivě vydělaného a nedělat si z ní politickou propagandu.

Z nakradeného Babiš ještě předvádí velkodušnost. Táňa Fischerová je zcela zhnusena jeho nemravností
Foto: Daniela Černá
Popisek: Bývalá poslankyně a šéfka Klíčového hnutí Táňa Fischerová

„Svět nebyl nikdy uspořádán spravedlivě. Vždycky tu byli ti, kdo si dovedli uloupnout z celkového koláče statků nepoměrně více než jiní, často na úkor těch, kdo se na dobrém výsledku podíleli vlastní dřinou a prací. Proto se vždy objevovali reformátoři sociálních i ekonomických systémů a proto se také vytvořil proud charity, milosrdné lásky, který se snaží alespoň trochu napravit nespravedlnost a umožnit důstojný život těm, kdo si sami nepomohou,“ zmínila úvodem Fischerová s tím, že tuto úlohu většinou plnila církev, někdy mecenáši z řad mocných. A jak dodává, formou odpustků si bylo možné vykoupit i špatné svědomí. 

Následně se pak vyjádřila k 52 milionům, penězům z dluhopisů, které rozdává ministr financí Babiš. Před několika dny totiž na svém facebookovém profilu prezentoval skutečnost, že první milion poslal malé Nině na léčení. 

Původní text ZDE.

„Korunové dluhopisy, ze kterých se neplatí daně, většina odborníků považuje za legální, ovšem někteří dodávají ‚ale není to hezké‘. Proč naši zákonodárci vůbec kdysi uzákonili takovouto nehezkou zvláštnost, je otázka, na kterou nám už nikdo neodpoví. Jistě někdo z těch, kdo tento zákon uvedli v praxi, věděl, že to opravdu není hezké, jiní pak jsou nevědomí a zvedají ruce, protože se to od nich očekává,“ zmínila k celé kauze Fischerová. Babiš podle ní ví, že je to legální, ale protože budou volby, mohou se peníze, které měly být součástí rozpočtu, proměnit v dar a milosrdenství. 

„Jistě: vždy se najdou lidé vděční za jakoukoli pomoc, to ale nic nemění na tom, že peníze, které Andrej Babiš a další nezaplatili na daních, měly pomáhat systémově a dlouhodobě v oblasti sociálních programů, ve vědě, kultuře, zdravotnictví, v ekologii a tak dál,“ uzavřela se slovy, že Babiš není velkodušný, ale je nemravný. 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Ukazoval jste jen uprchlíky a jednu stranu konfliktu. Jsem tady, abych vám to řekla do očí!“ Drsný střet zpravodaje ČT Jakuba Szántó a rozčílené Syřanky. Na veřejnosti

16:59 „Ukazoval jste jen uprchlíky a jednu stranu konfliktu. Jsem tady, abych vám to řekla do očí!“ Drsný střet zpravodaje ČT Jakuba Szántó a rozčílené Syřanky. Na veřejnosti

REPORTÁŽ Za oponou války. Tak se jmenuje kniha novináře, zahraničního zpravodaje ČT Jakuba Szántó, p…