Z řeckého Kosu vyplul do Soluně trajekt s 1700 uprchlíky

19.08.2015 12:24 | Zprávy
autor: čtk

Obří trajekt Eleftherios Venizelos, který sloužil na řeckém ostrově Kos k ubytování a příjmu syrských uprchlíků, dnes odplul do Soluně. Je na něm asi 1700 běženců.

Z řeckého Kosu vyplul do Soluně trajekt s 1700 uprchlíky
Foto: repro foto Youtube
Popisek: Uprchlíci, ilustrační foto

Podle řeckého listu To Vima se zastaví na ostrovech Kalymnos a Leros v Egejském moři. Po doplnění zásob se vrátí na Kos k přepravě další skupiny.

List také napsal, že vláda chce najmout ještě jeden trajekt s kapacitou pro 2500 lidí, aby ulevila přetíženým ostrovům, kde se uprchlíci vyloďují z člunů z Turecka. Vládní mluvčí řekl, že příští loď stejně jako Eleftherios Venizelos bude mít na palubě středisko k registraci uprchlíků, protože na ostrovech k tomu není dostatečná infrastruktura.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Bezpečné země

Kdo a podle čeho rozhoduje o tom, jaká země bude označená za bezpečnou? A co vůbec nechápu, v čem je pro nás bezpečnější, že se u lidí, kteří budou z jakýchsi bezpečných zemí přicházet zrychlí azylové řízení? Já mám pochybnosti, že zrychlení povede k větší efektivně, spíš to obecně bývá naopak.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Tato vláda není tak idi*tská.“ Ševčík odpověděl mladému lidovci

15:53 „Tato vláda není tak idi*tská.“ Ševčík odpověděl mladému lidovci

Poslanec za SPD Miroslav Ševčík odstartoval druhou hodinu nedělní Partie na CNN Prima News básničkou…